استاندار ایلام با بیان اینکه امروز استان ایلام نسبت به گذشته در حوزه های مختلف به مراتب وضعیت بسیار بهتری پیدا کرده است، گفت: استان ایلام در موضوع طلاق رتبه ۳۰ کشور را دارد و آمارها از کاهش میزان آسیب های اجتماعی در استان حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار شبستان از ایلام، « قاسم سلیمانی دشتکی » ظهر امروز(۲۸ دی) در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با تقدیر از تلاش های معاون محترم رئیس جمهوری در حوزه بانوان، اظهار کرد: خانم ابتکار از قویترین افراد کابینه بوده و تعهد و پشتکار ایشان مثال زدنی است.
وی با بیان اینکه خانم ابتکار امروز نماد توانمندی زنان در کشور است، تصریح کرد: وی از فعالان دانشجویی اوایل انقلاب بوده که در تسخیر لانه جاسوسی نقش اساسی داشته است. 
استاندار ایلام در ادامه به نقش آفرینی ایلامیان در ۸ سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: استان ایلام با ۳۰۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز و حدود ۱۰۰۰ نفر شهید و جانباز خانم رتبه اول ایثارگری در کشور را دارا است.
سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت های خود از کاهش آسیب های اجتماعی در استان خبر داد و افزود: استان ایلام در موضوع طلاق رتبه ۳۰ و جزو استان های برتر کشور است.
وی با بیان اینکه استان ایلام در وضعیت اعتیاد در ردیف ۲۹ کشور و از استان های پاک کشور هست، ابراز کرد: در آمار خودکشی متأسفانه وضعیت خوبی نداریم اما آمارها نشان از کاهش این پدیده شوم در استان دارد.
استاندار ایلام در ادامه به سند ارتقاء وضعیت زنان استان اشاره کرد و گفت: پژوهش های محققان حوزه زنان و خانواده باید وضعیت موجود را مورد واکاوی و هدف قرار دهند تا بتواند با اطلاعات موجود نقشه راهی شفاف و به روزی برای اصلاح و توسعه در استان شکل دهند. 
سلیمانی دشتکی با بیان اینکه امروز به همت نظام و دولت کارهای بزرگ و خوبی در استان برای توسعه و برون رفت از محرومیت در حوزه های مختلف انجام شده است، افزود: امروز مزیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار