مدیرعامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: با معاینه فنی به موقع خودروها، علاوه بر ممانعت از اعمال قانون در محدوده LEZ، در کاهش آلودگی هوا سهیم باشیم.

به گزارش ایمنا ، اصغر آدی بیگ با اشاره به ضرورت مقابله با آلودگی هوا، اظهار کرد: آلودگی هوا یکی از مهم ترین معضلات زیست محیطی کلان­شهرها محسوب می ­ شود و در این شهرها همه سال میلیون ها تن مواد آلاینده تولید می شود که منوکسید کربن درصد زیادی از این مواد را تشکیل می دهد.
وی ادامه داد: توجه نکردن جدی به رعایت استانداردهای فنی و زیست محیطی خودروها سبب شده تا وسایل نقلیه موتوری موجود در چرخه­ حمل و نقل و ترافیک، سهم بالایی در ایجاد آلودگی هوا را به خود اختصاص دهد.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز تصریح کرد: معاینه فنی، یکی از راهکارهای مؤثر برای کنترل خودروهای آلاینده است، تحقیقات انجام شده درباره اهمیت معاینه فنی نشان می ­دهد که انجام صحیح معاینه فنی خودروها می تواند درصد قابل توجهی از میزان آلودگی هوا را کاهش دهد.
آدی بیگ گفت: با توجه به اینکه خودروهای فاقد معاینه فنی به محض ورود به حریم محدوده طرح LEZ توسط پلیس اِعمال قانون می شوند در این راستا از شهروندان درخواست می کنیم با مراجعه به موقع به مراکز معاینه فنی، علاوه بر حذف جریمه، در کاهش آلودگی هوا و محیط زیست سهیم باشند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار