سیستان وبلوچستان توانایی تامین ۵۰ هزار تن گوشت قرمز را دارد

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، غلام حیدر زورقی اظهار داشت: وجود کشتارگاه ها و قرنطینه دامی از جمله ظرفیت های مهم سیستان و بلوچستان است که می تواند نقش مهمی در واردات و کشتار دام داشته باشد.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تنها استان کشور است که در آن واردات دام انجام می شود گفت: سال گذشته مجوزهای واردات دام محقق نشد اما امسال تعداد زیادی از این مجوزها منجر به واردات دام و زمینه ساز رونق اشتغال و توسعه استان شده است.
۱۵۷ پروژه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵۷ پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بیش از ۲۸۳ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال در هفته جهاد کشاورزی در این استان به بهره برداری می رسد.
زورقی اظهار داشت: با بهره برداری کامل از این پروژه ها که سه هزار و ۱۷۵ خانوار روستایی و عشایری از مزایای آنها بهره مند خواهند شد برای هزار و ۵۱۸ نفر شغل دائم و ۱۰ هزار و ۷۹۵ نفر روز شغل موقت در سیستان و بلوچستان ایجاد خواهد شد.
وی بیان کرد: طرح های قابل افتتاح در سیستان و بلوچستان شامل ۸۵ طرح آب و خاک، ۲۸ طرح تولیدات گیاهی، ۹ طرح تولیدات دامی، ۲ طرح صنایع کشاورزی و غذایی، ۱۱ طرح شیلات آب های داخلی، ۱۹ طرح عشایری و سه طرح آبخیزداری است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برای راه اندازی این طرح ها بیش از ۵۵ میلیارد و ۸۶ میلیون ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

سرخط اخبار