ورود آقای ظریف به دمشق

واحد مرکزی خبر سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
وزیر امور امور خارجه ایران در سفر یک روزه خود به سوریه با بشار اسد ، ولید معلم و حموده صباغ رییس جمهور، وزیر امور خارجه و رییس مجلس سوریه دیدار و گفتگو می کند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دمشق، وزیر امور امور خارجه ایران در سفر یک روزه خود به سوریه به ترتیب با بشار اسد ، ولید معلم و حموده صباغ رییس جمهور، وزیر امور خارجه و رییس مجلس سوریه دیدار و گفتگو کند.
رئیس جمهوری سوریه در دیدار با محمد جواد ظریف بار دیگر اقدام آمریکا را در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی محکوم کرد. بشار اسد در ابتدای این دیدار اقدام غیرمسئولانه آمریکا را در تروریستی به شمار آوردن سپاه پاسداران انقلاب [اسلامی] ایران محکوم و تاکید کرد؛ این اقدام در ادامه سیاست های اشتباه آمریکاست که می توان آن را به عنوان یکی از عوامل اصلی بی ثباتی در منطقه به شمار آورد. بشار اسد همچنین با اشاره به جاری شدن سیل در چند استان ایران، درگذشت شماری از شهروندان ایرانی را در این حوادث را در تسلیت گفت.
ظریف نیز تصمیم دولت آمریکا را درخصوص جولان اشغالی سوریه محکوم کرد و گفت: این اقدام آمریکا را نمی تواند جدا از اقدام این کشور درخصوص قدس و سپاه پاسداران به شمار آورد. این مسئله نشان از شکست سیاست های واشنگتن در منطقه و ضعف دولت آمریکا دارد و نه بالعکس. طرفین در این دیدار همچنین درخصوص تحولات منطقه گفتگو کردند. بشار اسد تاکید کرد؛ پایبندی به اصول و مواضع ملی و در اولویت قرار دادن منافع ملت ضامن حفاظت از هر کشور و یکپارچگی آن و مقابله با توطئه های خارجی است.
ظریف نیز تاکید کرد تحولات جاری تاکیدی بر نیاز به تقویت هماهنگی های طرفین در همه سطوح منطقه ای و بین المللی و منافع دوکشور و همچینین مشارکت در تقویت امنیت و ثبات کل منطقه است. بشار اسد و ظریف تصریح کردند سیاست های آمریکا ...