درباره چیستی، چرایی و چگونگی وقوع انفجار در ناو «بونهام ریچارد»، ظرف شب گذشته تاکنون گمانه های متعددی در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی به ویژه فعالان این حوزه در آمریکا طرح شده است.

به گزراش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا شب گذشته رسانه ها از انفجار و سپس آتش سوزی نسبتا سنگین و گسترده در ناو هواپیمابر آمریکایی «یو اس اس بونهام ریچارد» در «پایگاه دریایی سن دیگو» در جنوب غربی آمریکا خبر دادند.
با وجود اهمیت موضوع هنوز وزارت دفاع و یا نیروی دریایی این کشور در مورد چگونگی و علل وقوع این رخداد که در منطقه ای نظامی و حفاظت شده به وقوع پیوسته واکنشی نداشته اند.
این اتفاق که در نوع خود رخداد ویژه ای محسوب می شود به دلیل پنهان کاری مسبوق به سابقه آمریکایی ها در موضوعات مشابه، ابهامات زیادی را به وجود آورده است.
درباره چیستی، چرایی و چگونگی وقوع این انفجار، ظرف شب گذشته تاکنون گمانه های متعددی در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی به ویژه فعالان این حوزه در آمریکا طرح شده و مورد بررسی قرار گرفته است، از این میان اما دست کم چهار فرضیه می تواند احتمال بیشتری داشته باشد:
احتمال اول اینکه؛ به دلیل دخالت ارتش در سرکوب خشونت بار و کم سابقه تظاهرات اعتراضی ضدنژادپرستی اخیر در آمریکا و با توجه به شکاف های عمیق اجتماعی در این کشور، برخی عناصر معترض در داخل ارتش آمریکا دست به این اقدام زده اند.
البته با توجه به تداوم سیاست سرکوب در آمریکا این گونه اقدامات می تواند به صورت خودجوش در موضوعات دیگر نیز ادامه داشته باشد و به سایر حوزه ها نیز سرایت کند.
احتمال دوم اینکه؛ چون رقابت های حزبی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دلیل شرایط خاص این کشور و رفتارهای متناقض و هزینه ساز ترامپ بسیار بالا گرفته و پیش بینی نتیجه انتخابات را بسیار دشوار کرده، وقوع رخدادهایی از این دست می تواند سرنوشت انتخابات را دستخوش ...

سرخط اخبار