انهدام انبار مهمات «پ ک ک» در شمال عراق

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه ای گفت که نیروهای مسلح این کشور چند پایگاه و انبار مهمات گروه پ ک ک در شمال عراق را منهدم کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه چهارشنبه شب با انتشار بیانیه ای از انهدام شماری از پایگاه ها و انبار مهمات متعلق به گروه پ ک ک خبر داد.
وزارتخانه مزبور تاکید کرد که «نیروهای مسلح ترکیه طی عملیات "پنجه عقاب"، چند پایگاه و انبار مهمات گروه تروریستی پ ک ک را در مناطق متینا، گارا و زاپ واقع در شمال عراق منهدم کرده اند».
نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق در ادامه عملیات ضد تروریستی «پنجه عقاب» طی 13 روز اخیر، 43 عضو پ ک ک را از پای درآورده اند.
وزارت دفاع ترکیه گفت که در چارچوب این عملیات، همچنین 53 بمب دست ساز و مین امحا و 74 پناهگاه و مخفیگاه تروریست ها منهدم شد.
عملیات ضد تروریستی «پنجه عقاب» از روز 27 می 2019 با هدف نابودی مواضع تروریست ها در منطقه خاکورک واقع در شمال عراق آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
انجام عملیات های ترکیه در شمال عراق به بهانه مبارزه با پ ک ک در حالی انجام می شود که وزارت خارجه عراق چندی پیش از احضار «فاتح یلدز» سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا خبر داده بود.
وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای گفت که سفیر ترکیه در بغداد را احضار و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی کرده است.
نیروی هوایی ترکیه از جولای ۲۰۱۵ و درپی شکسته شدن توافق آتش بس موقت بین آنکارا و پ ک ک، مواضع این گروه در شمال منطقه کردستان عراق را به تناوب بمباران کرده است.
گروه پ ک ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می شود، بعد از شکستن توافق آتش بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سر گرفت.
این ...

سرخط اخبار