یاسوج- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از روز پنجشنبه ششم آذرماه تا روز دوشنبه دهم آذر ماه، سامانه بارشی جدیدی وارد استان می شود.

ولی بهره مند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بدنبال ورود این سامانه، بارش قابل ملاحظه باران در ارتفاعات و گردنه ها بارش برف، گاهی رعد و برق، تند باد لحظه ای و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.
وی افزود: سامانه بارشی تمامی مناطق استان را در بر می گیرد و زمان پایان این سامانه دوشنبه دهم آذر ماه است.
بهره مند ابراز داشت: آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها، رودخانه ها و رواناب های سطحی، اصابت صاعقه، کاهش دید افقی، اختلال در تردد جاده ای و احتمال آسیب به تاسیسات و محصولات باغی و زراعی در پی بارندگی ناشی از این سامانه پیش بینی می شود.
وی به مردم توصیه کرد که از اسکان و تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند و از تردد غیر ضرور بپرهیزند و همچنین برای حفاظت از محصولات کشاورزی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دهدشت با ۲۰ و سی سخت با ۱ درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان بودند.
بر اساس آخرین آمار، میانگین میزان بارش باران از مهر امسال تاکنون در کهگیلویه و بویراحمد ۸۲.۱ میلی متر بوده در و در مدت مشابه پارسال ۸۰.۵میلی متر بارش باران گزارش شده بود.
میزان بارش باران سال زراعی جاری در ایستگاه های یاسوج ۹۸.۹، سی سخت۱۰۴.۲، دوگنبدان ۵۹.۷، دهدشت ۸۰.۵، لیکک ۵۹.۱ و امامزاده جعفر ۹۰.۴ گزارش شده است.
میزان بارش باران سال زراعی گذشته در ایستگاه های یاسوج ۱۰۸.۱، سی سخت۱۱۴.۵، دوگنبدان ۵۲.۱، دهدشت۷۴.۲، لیکک ۶۴و امامزاده جعفر ۷۰.۲ میلی متر گزارش شده است.
میانگین بارندگی بلندمدت سالانه در ایستگاه های یاسوج ۸۰۲.۳، سی سخت۶۷۷.۸، دوگنبدان ۴۲۴.۳، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار