اندیشکده «علوم و امنیت بین المللی» در گزارشی از 62 مورد نقض تحریم های شورای امنیت علیه کره شمالی در بازه زمانی یک ساله خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بر اساس گزارشی که توسط اندیشکده «علوم و امنیت بین المللی» مستقر در واشنگتن منتشر شده، ۶۲ کشور تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی را در یک دوره یک ساله نقض کرده اند.
به ادعای این گزارش که روز چهارشنبه منتشر شد، ۲۵۰ مورد نقض تحریم های پیونگ یانگ از فوریه ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ بر اساس داده های جمع آوری شده توسط پنل کارشناسان سازمان ملل به ثبت رسیده است. طبق داده ها، شش کشور در گزارش جدید نسبت به گزارش سال قبل آن به تعداد کشورهای نقض کننده تحریم ها افزوده شده است.
طبق گزارش آژانس خبری آمریکایی « یونایتد پرس اینترنشنال »، چین با ۶۰ مورد ادعایی نقض تحریم ها در صدر این کشورها قرار دارد و بعد از آن هنگ کنگ با ۲۰ مورد دیده می شود. در این فهرست کشورهای دیگری مثل روسیه، ایتالیا، هند، سنگاپور، ویتنام و مالزی هم به چشم می خورند.
در این فهرست همچنین کره جنوبی به دلیل فروش محصولاتی از جمله خودرو و واردات زغال سنگ از همسایه شمالی دیده می شود. آمریکا هم بنابر این فهرست، کشوری است که پرداخت های مربوط به کشتی و حمل و نقل از طریق آن پرداخت شده است. بنابر این گزارش، آمریکا و کره جنوبی بعد از آگاهی از نقض تحریم ها اقدامات اصلاحی را به کار گرفته و شرکت ها و افراد مرتبط را تحت پیگرد قرار داده اند.
در ماه مه وزارت دادگستری آمریکا با صدور کیفرخواستی ۲۸ شهروند کره شمالی و ۵ شهروند چینی را به اجرای یک طرح پولشویی به ارزش میلیاردها دلار برای کمک به تامین اعتبار برنامه هسته ای کره شمالی متهم کرد.
شورای امنیت سازمان ملل در سال ۲۰۱۷ بعد از آن که پیونگ یانگ موشک بالستیک دوربرد آزمایش کرد، تحریم ها علیه کره ...

سرخط اخبار