زنجان - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر گفت: ۲ شکارچی متخلف در حین شکار کبک در اراضی روستای خلیفه حصار این شهرستان دستگیر شدند.

محمد هادی کاظمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محیط بانان این شهرستان در حین پایش و رصد منطقه، این شکارچیان متخلف را که مبادرت به شکار سه قطعه کبک مازاد بر پروانه، کرده بودند را در دام قانون گرفتار کردند.
وی اظهار داشت: یک قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی، ۴۲ تیر فشنگ ساچمه، یک رشته قطار فشنگ و لاشه سه قطعه کبک از این شکارچیان خاطی به دست آمد.
کاظمی افزود: این ۲ شکارچی غیرمجاز که بومی منطقه بودند به خاطر ضرر و زیان به طبیعت و حیات وحش زنجان مبلغ ۶ میلیون ریال جریمه شدند و قاضی رسیدگی به پرونده نیز از جنبه عمومی جرم این متخلفین را به پرداخت سه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
وی تصریح کرد: هفته گذشته نیز ۲ شکارچی متخلف در اراضی روستای چرگر در حین شکار دستگیر شد که از این متخلفین نیز یک قبضه سلاح ساچمه زنی و ۲ تیر فشنگ ساچمه، کشف و ضبط شد.
کاظمی افزود: این شکارچیان غیرمجاز نیز بیشتر در پی شکار پرندگان اعم از کبوتر چاهی، فاخته، باقرقره و کبک و همچنین خرگوش هستند که به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی تصریح کرد: شروع به شکار جانوران به لحاظ قانون جرم تلقی شده و ماموران یگان حفاظت محیط زیست در صورت مشاهده متخلف یا متخلفان برابر ضوابط قانونی نسبت به دستگیری آنان اقدام خواهند کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار