کاهش۴۰درصدی گردشگران نسبت به سال قبل

دریافت خبر : شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۷
رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران با بیان اینکه در کل کشور بین ۳۰ تا ۴۰ درصد با کاهش گردشگران داخلی و خارجی مواجه هستیم، گفت: کاهش گردشگران نوروز تنها به دلیل سیل نبود بلکه شرایط اقتصادی مردم نیز در این موضوع تاثیرگذار بوده است.

خبرگزاری ایلنا: رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران با بیان اینکه در کل کشور بین ۳۰ تا ۴۰ درصد با کاهش گردشگران داخلی و خارجی مواجه هستیم، گفت: کاهش گردشگران نوروز تنها به دلیل سیل نبود بلکه شرایط اقتصادی مردم نیز در این موضوع تاثیرگذار بوده است.
حرمت الله رفیعی (رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران) درباره میزان سفرهای نوروزی امسال گفت: قاعدتا بلایای طبیعی که امسال به وجود آمد، سبب ریزش گردشگران در استان های مختلفی شد و علاوه بر استان های گلستان، فارس و خوزستان، بقیه استان ها نیز این موضوع را تجربه کردند. قاعدتا در چنین وضعیتی ما هم باید کمک می کردیم تا مقداری رفت وآمد به شهرهای مختلف را کم کنیم تا نیروهای کمک رسانی به صورت بهتری بتوانند به کارشان برسند.
وی افزود: به این ترتیب در نوروز امسال شاهد ریزش مسافران بودیم. اما دلیل این موضوع تنها مختص به سیل نبود و شرایط اقتصادی مردم هم دلیل دیگری برای آن به شمار می آید. در نتیجه باید گفت که اگر امسال سیل هم نمی آمد، ما شاهد ریزش گردشگران نسبت به سال گذشته بودیم. چراکه شرایط اقتصادی مردم نابه سامان بوده و با توجه به جمعیت موجود در تهران ...

[ مشاهده متن کامل کاهش۴۰درصدی گردشگران نسبت به سال قبل برترینها ]