طرح پایش در دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدای مهرماه به طور رسمی اجرایی می شود و دانشجویان این دانشگاه می توانند موضوعات پایان نامه های کاربردی خود را در قالب این طرح اجرایی کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، راه اندازی طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای در دانشگاه آزاد اسلامی باعث شد این دانشگاه به سمت پژوهش کاربردی پیش رود. طرح پایش برای اولین بار در آذرماه 97 با ۵ هزار و ۳۶۹ عنوان موضوع تحقیق رونمایی شد، اکنون به 8 هزار موضوع رسیده است.
بر اساس مکانیزم دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای این طرح، ابتدا استخراج موضوعات مطرح است. این موضوعات پس از استخراج به واحدهای دانشگاهی ابلاغ و هر واحد موضوع یا موضوعات خاصی را انتخاب می کند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای آگاهی از این موضوعات می توانند به سامانه پایش آزاد مراجعه و در این سامانه عضو شوند. البته ابتدا نیاز است که به سامانه ساجد بروند و در آن سامانه در قسمت احراز هویت ثبت نام کنند چراکه به روز رسانی اطلاعات (تلفن همراه) در سامانه ساجد دانشگاه آزاد اسلامی و در سامانه CITC (پایه و مرتبه) ضروری است.
در سامانه پایش آزاد سه بخش ورود دانشجو، استاد و صنعتگر و پژوهشگر تعریف شده است. هر یک از این سه دسته می توانند وارد سامانه پایش شود و موضوعات درج شده را مشاهده و موضوع مورد نظر خود را مشاهده و از طریق واحدهای دانشگاهی اقدام کنند.
دانشگاه آزاد اسلامی با پشتوانه نیروی انسانی بی مثال می تواند نتایج خوبی را از طریق اجرای این طرح به دست آورد. این دانشگاه یک میلیون و 350 هزار دانشجو در 360 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور دارد. در دانشگاه آزاد اسلامی 25 هزار نفر اعضای هیئت علمی تمام وقت مشغول به فعالیت هستند. همچنین این دانشگاه 40 هزار نفر استاد حق التدریس و مدعو دارد. استفاده از این پتانسیل می تواند تحقیقات کاربردی مناسبی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار