نماینده ولی فقیه در هرمزگان با استقبال رسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق به منظور عقد تفاهم نامه ساخت یکی از اعتاب مقدسه از سوی مردم هرمزگان وارد کشور سوریه شد.

به گزارش ایکنا از هرمزگان، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده، نماینده ولی فقیه در هرمزگان، شب گذشته، 6 مهرماه با استقبال رسمی جواد ترک آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق وارد کشور سوریه شد.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان هدف از این سفر را زیارت حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه(س) همراه با امضای تفاهم نامه ساخت یکی از اعتاب مقدسه در کشور سوریه عنوان کرد.
وی با بیان اینکه فراهم آمدن زمینه ایفای نقش مردم هرمزگان در بازسازی عتبات عالیات یک موهبت الهی است که باید نهایت استفاده را از آن برد، افزود: عتبات عالیات همچون دفاع از حرم اهل بیت(ع) دارای اهمیت مذهبی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی است.
عبادی زاده با اشاره به اینکه تسهیل زمینه توسل و زیارت در جامعه با تقویت بعد معنوی و پایبندی عملی به ارزش های اسلامی، تحقق تمدن نوین اسلامی را شتاب می بخشد، گفت: مدافعان حرم با ایثار و از خودگذشتگی، داعش را به زباله دان تاریخ سپردند و امروز باید همت گماردن نسبت به بازسازی عتبات عالیات یک وظیفه همگانی تلقی شود.
وی در پایان بیان کرد: مشارکت در این مهم، مصداقی از تلاش در راستای حفظ شعائر الهی و کسب مقام معنوی است و در این سفر با عقد تفاهم نامه زمینه نقش آفرینی مردم هرمزگان در امر بازسازی عتبات عالیات تسهیل خواهد شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار