مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس از خانواده شهدا و ایثارگران در هزار و 80 مسجد استان تجلیل می شود.

به گزارش ایکنا، سرتیپ نجاتی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی، 29 شهریورماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه سه هزار و 200برنامه محوری به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان برگزار می شود، اظهار کرد: از جمله برنامه های محوری فرهنگی که برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس در این هفته برگزار می شود، برنامه های «پلاک40» و «خط مقدم» است که از صدا وسیمای استان پخش می شود.
وی با بیان اینکه تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران از دیگر برنامه های محوری این هفته است، اضافه کرد: تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران تأثیر بسزایی در ماندگاری فرهنگ ایثار و شهدات دارد و از همین جهت در هفته جاری از 100 ایثارگر در هزار و 80 مسجد استان تجلیل خواهد شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی تصریح کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس هر روز مدیران استانی به مدت دو ساعت به مطالبات ایثارگران و خانواده های آنان پاسخ خواهند داد و از ابتدای مهرماه سال جاری نیز راویان دفاع مقدس در مدارس به بازگویی فرهنگ ایثار و شهادت می پردازند.
نجاتی با اشاره به اینکه به علت شیوع کرونا از برنامه های فرهنگی مجازی نیز به خوبی استقبال شده است، بیان کرد: از روز دوشنبه مسابقه پیامکی در حوزه فرهنگ دفاع مقدس برگزار می شود و هر شب به قید قرعه به هر یک از برندگان جایزه اهدا خواهد شد.
وی در رابطه با پیشرفت فیزیکی باغ موزه دفاع مقدس، تصریح کرد: تاکنون باغ موزه دفاع مقدس 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در دهه فجر سال جاری نیز فاز اول این باغ موزه افتتاح خواهد شد.
نجاتی در خصوص اعتبار لازم برای افتتاح باغ موزه، اظهار کرد: در این پروژه 32 میلیارد ...

سرخط اخبار