طلبه های بازیگری که به صحنه تئاتر می روند

فارس نیوز اصفهان چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲
سرپرست گروه تئاتر می گوید: برخی از نمایش های ارزشی، به ظاهر بر اساس منابع دینی نگاشته شده اند که گاهی از برداشت های نادرست نشأت گرفته و دچار انحراف از هدف خود گردیده اند.

مجله فارس پلاس اصفهان؛ موسی لطفی: گروهی متشکل از چند طلبه جوان این روزها در نجف آباد به هنرنمایی آن هم در زمینه تئاتر و هنرهای نمایشی پرداختند، خود را گروه تبلیغی هنری فانوس می نامند و تمام همتشان را برای تبلیغ دین در قالب هنرهای نمایش و تئاتر به کار گرفته اند.
حجت الاسلام امیرحسین کاملیان طلبه درس خارج، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم تربیتی و سرپرست گروه هنری فانوس چگونگی تشکیل آن را این گونه بیان می کند: گروه تبلیغی هنری فانوس سال ۱۳۹۳ به همت جمعی از طلاب حوزه علمیه نجف آباد فعالیت خود را در عرصه تبلیغ هنری شروع کرد. در ابتدا با اجرای نمایش های دینی ویژه کودکان و نوجوانان در مدارس و مساجد و هیأت کار خود را آغاز کرد، سپس به اجرای مراسم های جشن تکلیف نیز پرداخت و هم اکنون با اجرای نمایش های صحنه ای و خیابانی در سالن ها و پارک ها مشغول به فعالیت است همچنین این گروه توفیق اجرای نمایش در مراسم پیاده روی اربعین در کشور عراق را هم داشته است. محل اصلی فعالیت های گروه، استان اصفهان است ولی تا به امروز در استان های خوزستان، قم، هرمزگان و البرز نیز به اجرای برنامه های نمایشی مختلف پرداخته است.
کاملیان در ادامه درباره فعالیت های این گروه گفت: از سال ۱۳۹۷ بخش خواهران گروه نیز فعالیت خود را در عرصه نمایش عروسکی شروع کرده است و تا به اکنون نمایش عروسکی «ماجراهای حنانه ۱ و ۲» ویژه دختران نونهال را به روی صحنه برده است. اکنون گروه تبلیغی هنری فانوس موفق به تولید ۲۵ نمایشنامه و فیلم نامه در موضوعات ارزشی ویژه مخاطبین و رده های سنی مختلف شده است. با توجه به اینکه برخی دانشجویان و دانش آموزان عزیز در این زمینه از توانمندی ...

سرخط اخبار