سیدمهرداد ضیایی: گوش شنوایی برای رفع آسیب های تولید درام وجود ندارد/ غیرحرفه ای ها و سفارشی های تلویزیون مشخص اند!

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۱
بازیگرِ سریال «مختارنامه» و بازپرسِ «بوی باران» بر این باور است که انتقادها به استفاده از بازیگران غیرحرفه ای در سریال های تلویزیون وارد است.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، در سریال های تاریخی و قسمت بالایِ تلویزیون یک پایِ میدان، سیدمهرداد ضیایی است. اتفاقاً در «بوی باران» شبکه یک هم یکی از نقش های محوری و پردردسر را او ایفا کرده است. نقشِ رستگار بازپرس سریال را برعهده دارد که یکی از نقدهای ویژه منتقدین به منفعل بودن این نقش و ذاتاً بازپرسی و امورات قضایی «بوی باران» است.
ضیایی در حال حاضر بازیگر «آچمز» مهرداد خوشبخت است و پیش از این «گاندو» جواد افشار را هم بازی کرده بود. پیش از این هم در سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» و «از یادها رفته» حضور داشت. در سینما هم «به رنگ ارغوان» ابراهیم حاتمی کیا، «به نام پدر» و «شب دهم» و «کتاب قانون» را در کارنامه خودش دارد.
این بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به انتقادات پیرامون منفعل بودن و ضعف در ایفای نقشِ بازپرس سریال «بوی باران» به خبرنگار خبرگزاری تسنیم ، گفت: شخصیت پردازی بخشی مشترک میان خلق اثر توسط فیلمنامه و اجرای آن کاراکتر به واسطه ایفای نقش بازیگر است. سارا زارع وکیل داستان آدمی است برون گرا که دائماً فراز و فرود او به رخِ مخاطب کشیده می شود. در حالیکه شخصیت بازپرس شخصیتی است درون گرا! شخصیتی که به جای اینکه نکته ای را ابراز کند دردهایش را بیشتر برای خودش نگه می دارد.
وی افزود: رستگار(بازپرس) فقط با دو نفر یکی سارا زارع به صورت ملتهب و دیگری محدود با عباس، ارتباط دارد. بنابراین ما باید انتظار داشته باشیم نوع رفتار بازپرس و وکیل کاملاً متفاوت باشد. سارا آدمی است که به شیوه و راه دیگری انرژی خودش را صرف می کند در حالیکه بازپرس هم باید رفتارِ خانم زارع را مدیریت و کنترل کند و هم ...

سرخط اخبار