مقایسه آمار قربانیان کرونا با قربانیان مصرف الکل تقلبی و سمی در ایران نشان می دهد کرونا ۶.٧ درصد مبتلایان را قربانی کرده است در حالی که الکل سمی ۱۰٫۳ درصد از مسموم شدگان را به کام مرگ کشانده است.

افزایش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا اکنون به دغدغه ای بزرگ برای همه کشور ها تبدیل شده است و مسئولان در تمامی جوامع سعی می کنند با اتخاذ تدابیر لازم به مبارزه با این ویروس مهلک بپردازند.
به گزارش تجارت نیوز ، قرنطینه و ایجاد فاصله اجتماعی از جمله این تدابیر است و در حقیقت ترس از همه گیری این ویروس شرایط را به نقطه ای رسانده است که حتی برخی کشور ها مانند فیلیپین مجازات مرگ را هم برای ناقضان مقررات در شرایط فعلی در نظر گرفته اند.
در کشور ما هم از اسفند ماه پارسال، تدابیری برای جلوگیری از افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا اتخاذ شده است اما متاسفانه در شرایط فعلی و در حالی که پزشکان و پرستاران مشغول خدمت رسانی و جانفشانی در مراکز درمانی هستند، شاهد مرگ شماری از هموطنان مان بر اثر مصرف الکل سمی هستیم! به نحوی که شمار مرگ و میر ناشی از مصرف الکل نسبت به کل مسموم شدگان از شمار قربانیان کرونا نسبت به کل مبتلایان این بیماری پیشی گرفته است.
این افراد با تصور غلط و غیرعلمی، دست به مصرف الکل به طور خوراکی می زنند تا بدن خود را از ابتلا به این ویروس مصون کنند، غافل از اینکه مصرف الکل نه فقط کمکی به آنها نمی کند بلکه با کاهش ایمنی بدن، شرایط را برای ابتلا به کرونا تشدید می کند. بر همین اساس عده ای از کارشناسان حوزه بهداشت و درمان علت شمار بالای مبتلایان کرونا در اروپا و امریکا را ضعف در سیستم ایمنی بدن شان ناشی از مصرف مشروبات الکلی می دانند.
مقایسه شمار قربانیان
مقایسه آمار قربانیان کرونا با قربانیان مصرف الکل تقلبی و سمی در ایران نشان می دهد کرونا ۶.٧ درصد مبتلایان را قربانی کرده است در حالی که الکل سمی ۱۰٫۳ درصد از مسموم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار