ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از تعریف ساز و کار گردشگری کشاورزی در شهرستان اهر خبر داد.

احمد حمزه زاده در دیدار با فرماندار شهرستان اهر با تاکید به ظرفیت های غنی شهرستان اهر در حوزه طبیعت گردی به عنوان دروازه بهشت ارسباران، گفت: اهر به عنوان یکی از شهرستان های مهم استان در حوزه گردشگری، از ظرفیت اراضی سبز و حاصلخیزی برخوردار است که می توان با بهره مندی از این ظرفیت اماکن تجربه گردشگری کشاورزی و باغداری را برای گردشگران فراهم کرد.
وی با تأکید به این که بررسی و امکان سنجی ایجاد گردشگری کشاورزی و باغداری در شهرستان اهر براساس ضوابط و حداقل مداخله در ساختار باغات خواهد بود، ادامه داد: از مهم ترین اهداف ایجاد گردشگری کشاورزی در شهرستان اهر در کنار حفظ باغداری و کشاورزی، درآمدزایی مکمل برای باغداران و مناطق روستایی است.
وی، آماده سازی الگوی مناسب با کشاورزی منطقه را مهم ترین ساز و کار ایجاد این ظرفیت غنی در شهرستان عنوان کرد و گفت: در تلاش خواهیم بود تا در تعریف الگوی مناسب برای ایجاد گردشگری کشاورزی در شهرستان علاوه بر تمرکز بر حفظ هویت گردشگری، به کارگیری سازه های متحرک و مداخله حداقلی در اراضی باغات را نیز در اولویت طرح های اجرایی قرار دهیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، توسعه گردشگری کشاورزی را عاملی مؤثر در ایجاد توسعه پایدار در حوزه گردشگری و درآمدزایی منطقه عنوان کرد و تحقق این امر مهم را با مشارکت همه جانبه دستگاه های مربوطه میسر دانست.
فرماندار اهر نیز در این نشست با تأکید به لزوم رعایت ضوابط حفظ اراضی سبز و باغات شهرستان اهر در راستای ایجاد گردشگری کشاورزی، گفت: با وجود اراضی وسیع و باغات گسترده در شهرستان اهر و لزوم بهره مندی از این ظرفیت، ایجاد زیرساخت های گردشگری کشاورزی در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار