سهام عدالت در این هفته با تغییراتی همراه بود از افت ۱٫۸ درصد ارزش تا فروش های سنگین آن در بورس؛ در هفته آینده چه چیزی پیش رو سهامداران است؟

به گزارش تجارت نیوز ،سهام عدالت در این هفته با تغییراتی همراه بود از افت 1.8 درصد ارزش تا فروش های سنگین آن در بورس؛ در هفته آینده چه چیزی پیش رو سهامداران است؟
کاهش ارزش سهام عدالت
برگه سهام عدالت 532 هزار تومانی که در پایان هفته گذشته به 19 میلیون و 563 هزار تومان رسیده بود اما در این هفته افت 1.8 درصدی پیدا کرد و 363 هزار تومان از قیمت آن کم شد.
در پایان معاملات این هفته بازار سهام، ارزش سبد سهام عدالت ۵۲۳ هزار تومانی به ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت قابل فروش نیز به پنج میلیون و ۷۶۰ هزار تومان رسیده است.
تغییر کارگزار ناظر 
از دیگر اخبار این حوزه فراهم شدن امکان تغییر کارگزار ناظر از هفته آینده بود که طبق اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی سهامداران می توانند از هفته آینده کارگزار ناظر خود را عوض کنند و درخواست فروش ۳۰ درصد دوم سهامشان را به کارگزاری مدنظر خود بدهند.
سهامداران برای این که کارگزار خود را تغییر دهند باید از هفته آینده به سامانه کارگزاری که قصد دارند از آن استفاده کنند بروند و فرایند ثبت نام و فروش سهام خود را انجام دهند.
مشکل به فروش نرفتن 30 درصد دوم
از ابتدای این هفته فروش سهام عدالت تا سقف 60 درصد فراهم شد، اما برخی از سهامداران گفتند که نمی توانند درخواست فروش خود را ثبت کنند.
شرکت سپره گذاری در این خصوص توضیح داد: مشکل کارگزاری هایی که نمی توانند درخواست های فروش ۳۰ درصد دوم را ثبت کنند به به روزرسانی نکردن سیستم های آنها برمی گردد.
کارت اعتباری سهام عدالت
همچنین مقرر شده مشمولان سهام عدالت بتوانند از طریق نظام بانکی تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد از ارزش دارایی سهام عدالت خود، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار