حسن رضوی گفت: سرانه آب در تهران 184 مترمکعب و سرانه آب در کشور 1300 مترمکعب است که فاصله زیادی با سرانه آب تهران دارد، به همین دلیل در این استان مشکلات زیادی برای تامین آب وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه سال آبی از ابتدای مهر تا پایان شهریورماه سال آینده محاسبه می شود، گفت: در چند دولت قبل تشکیل آب منطقه ای استان ها سرآغازی بر مشکلات آب و افزایش منازعات بر سر آب شد و ما امیدواریم که مجلس با اصلاح قانون 84 بر توزیع عادلانه آب اقدام کند، هرچند وزارت نیرو با ادغام شرکت آب روستایی و شهری زمینه یکپارچه سازی حوضه های آبریز فراهم شود.
حسن رضوی با بیان اینکه نباید یک استان آب را ملک خود بداند، افزود: در استان تهران شرایط بسیار بدی برای تامین آب داریم و مشکلات ما نسبت به سایر استان ها بیشتر است.
او افزود: وسعت استان تهران یک درصد از کل کشور است اما 20 درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که 4 درصد آن جمعیت شناور است که از استان های دیگر روزانه وارد تهران می شوند و 96 درصد جمعیت این استان شهری هستند به همین دلیل تراکم جمعیت 20 برابر کل کشور است به همین دلیل تامین آب اهمیت ویژه ای دارد.
او با تاکید بر اینکه سرانه آب در تهران 184 مترمکعب است، گفت : سرانه آب در کشور 1300 مترمکعب است که فاصله زیادی با سرانه آب تهران دارد، به عبارت دیگر سرانه آب تهران بعد از سیستان و بلوچستان کمترین مقدار را دارد.
رضوی با تاکید بر اینکه زیرساخت های آبی تهران از نظر زمانی 10 سال عقب است، گفت: نماینده های تهران در مجلس از مردم این شهر فقط از مردم رای می خواهند و با وجود اینکه چندین بار به نماینده ها مراجعه شده در زمینه پروژه ها اقدامی نکرده اند.
او با تاکید بر اینکه آمار بارندگی یک سال آبی گذشته 461/7 میلیمتر مکعب بوده که بیشترین بارش در 50 سال گذشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار