مردم منتظر رسیدگی بی مسامحه و سریع به پرونده مفسدان اقتصادی هستند

خبرگزاری مهر جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های این هفته نمازجمعه ابرکوه با گرامیداشت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه ملجأ دادخواهی مردم است و مردم همواره امید و نگاه ویژه ای به این قوه دارند.
وی با اشاره به اینکه مردم در انتظار گسترده شدن چتر عدالت توسط دستگاه قضایی در کشور هستند، افزود: به تازگی رئیس دستگاه قضا امیدهای زیادی به مردم داده است.
حسینی خاطرنشان کرد: یکی از خواسته های مردم از دستگاه قضا این است که جایگاه، شغل، دارایی و نفوذ افراد سبب برتری یافتن آنها نشود و همه افراد در برابر قانون یکسان باشند.
امام جمعه ابرکوه، یکی دیگر از خواسته های مردم از دستگاه قضا را برخورد قاطع و انقلابی با مفسدان اقتصادی برشمرد و تاکید کرد: مردم می خواهند که دستگاه قضایی بی مسامحه و فوت وقت به حساب مفسدان اقتصادی رسیدگی کند.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان و کارگزاران نظام خاطرنشان کرد: این اقدام بسیار نویدبخش و دلگرم کننده بود و مردم احساس می کنند اهداف انقلاب محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: البته این قانون ۱۴ سال قبل به تصویب نمایندگان رسید اما رئیس وقت قوه قضاییه این قانون را به دلیل نداشتن ضمانت اجرایی ابلاغ نکرد و سرانجام خیلی ها با این مسامحه کاری بهره های خود را بردند.
امام جمعه ابرکوه ادامه داد: اگر این قانون به وقت خود ابلاغ می شد و طبق آن مدیران لشکری و کشوری موظف به اظهار اموال خود و همسر و فرزندانشان می شدند، بسیاری از مفاسد اقتصادی چهره نمایی نمی کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز اصناف بیان کرد: ...

سرخط اخبار