ایران در شرایط تحریم قرار دارد که به تبع آن ارتباطات بازرگانی کشور محدود شده است، اما متاسفانه با بی توجهی مسئولین امر به ارتباط با کشور های تحریم شده از سوی آمریکا فکر نشده است، واردات و صادرات با این کشور ها نه تنها برای ایران مفید بوده است بلکه به کشور های تحریمی دیگر نیز کمک می کند.
به گزارش تابناک اقتصادی؛ «تحریم» کلید واژه ای است که این روز ها از مسئولین و مردم شنیده می شود و این کلمه مجوز گرانی های اخیر شده است، به طوری که اقتصاد ایران تحت تاثیر قرار گرفته است و سودا گری و دلالی را رواج داده است.
یکی دیگر از عواملی که تحت تاثیر تحریم است، ارتباط بازرگانی با کشور های مختلف است و در صورت واقع بینی با سیاست های خصمانه آمریکا روند صادرات و واردات با بسیاری از کشور ها کمرنگ شده است؛ چرا که آمریکا در صورت تعامل اقتصادی با کشور ایران آن ها را تهدید به تحریم کرده است.
قابل ذکر است که آمریکا با ۲۱ کشور مختلف درگیری دارد و آن ها را نیز تحریم کرده است، که این کشور ها فعالیت خود را می کنند و مشکل عظیمی در ارتباط آن ها به وجود نیامده است. نکته حائز اهمیت این است که ایران با کشور های تحت تحریم آمریکا میتواند ارتباط برقرار کند و تبادلات را با آن ها از سر بگیرد.
جامعه جهانی به درستی از کالای ایرانی اسقبال کرده است، چنانچه بعضی از محصولات غذایی کشور در جهان به لحاظ کیفیت زبانزد است، حال در شرایط تحریمی کار کردن با کشور هایی که مانند ایران تحریم هستند سهل تر است و می توان انتظار تبادل خوبی داشت. اما متاسفانه بررسی کشور های ضد آمریکا بیانگر این است که ایران توجهی به این موضوع نداشته است.
برای مثال میتوان به روند بازرگانی ایران و کوبا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار