آزادسازی 2 منطقه در حماه؛ ارتش سوریه به 7 کیلومتری «خان شیخون» رسید

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۴
نیروهای سوری قصد دارند با تسلط بر شهر مهم خان شیخون ادلب، تروریست ها را در شمال حماه محاصره کنند و ارتباط آنان را با ریف ادلب قطع کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از نقض آتش بس توسط گروه های تروریستی، عملیات ارتش سوریه مجددا در ریف حماه آغاز شد و دامنه آن به جنوب استان ادلب رسید.
ارتش سوریه در ادامه این عملیات در جنوب استان ادلب، موفق شد بر شهرک «کفر عین» واقع در غرب شهر «خان شیخون» مسلط شود.
خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که نیروهای سوری در شرق شهرک راهبردی «الهبیط» موفق شدند کفر عین را آزاد کنند و بدین ترتیب به هفت کیلومتری خان شیخون برسانند.
یک منبع میدانی اعلام کرد که یگان های ارتش در تلاش هستند که دامنه تسلط خود را اطراف شهرک راهبردی الهبیط گسترش دهند.
وی تصریح کرد که ارتش سوریه قصد دارد روستاها و مزارع اطراف الهبیط را ازاد کند. با آزادسازی این مناطق، تروریستها در ریف شمالی حماه محاصره می شوند و مسیرهای امدادرسانی به آنان از ریف جنوبی ادلب قطع می شود.
کما اینکه، با تسلط ارتش سوریه بر کفر عین، حلقه محاصره عناصر تروریستی جبهه النصره و جیش العزه در شمال حماه تنگتر شده است.
به گفته این منبع، جنگنده های سوری و روسی نیز حملات زیادی به مقرهای النصره در خان شیخون و مسیرهای امدادرسانی آنان در اطراف این شهر انجام دادند که آزادسازی کفر عین را تسهیل بخشید.
نقشه آرشیوی؛ اندازه واقعی اینجا
کفر عین در مسیر منتهی به خان شیخون واقع شده است و دروازه ورود به عمق استان ادلب و نفوذ در روستاهای و شهرک هایی است که به خان شیخون می رسد.
این در حالی است که پایگاه خبری «مراسلون» اعلام کرد که نیروهای سوری بامداد امروز چهارشنبه توانستند ارتفاعات «عاس» را نیز که در نزدیکی خان شیخون از محور غرب قرار دارد، آزاد کنند.
نیروهای سوری یکشنبه هفته جاری بر شهرک راهبردی ...

سرخط اخبار