تهران- ایرنا- نائب رییس انجمن زیبابی و پلاستیک ایران گفت: هیچ نظارتی در خصوص اعمال جراحی که توسط افراد غیرمتخصص در کشور انجام می شود، وجود ندارد و این مسائل سلامت مردم را به خطر انداخته است.

به گزارش خبرنگار سالامت ایرنا، بابک نیکومرام روز سه شنبه در یک نشست خبری که در محل انجمن برگزار شد، افزود: در بسیاری از کلینیک ها اعمال جراحی زیبایی توسط پزشکانی که جراح زیبایی و پلاستیک نیستند، انجام می شود و با عناوین دیگر تحت پوشش بیمه در سیستم رد می شود.
وی اظهار داشت: همچنین برخی پزشکان به خاطر بیمه و مالیات آمار درست در زمینه اعمال جراحی در زمینه زیبایی و پلاستیک ارائه نمی دهند. به عنوان مثال در عرصه کنونی برخی جراحان عمومی عمل زیبایی بینی انجام می دهند و مشاهده می شود که افراد دچار مشکل در تنفس یا ظاهر می شوند و در واقع جان مردم به خطر می افتد.
نیکومرام تاکید کرد: پزشکانی که علاقه مند به انجام عمل زیبایی و پلاستیک هستند، باید تحصیلات دانشگاهی در این زمینه داشته باشند و به صورت تجربی کار نکنند.
این جراح زیبایی و پلاستیک تصریح کرد: ورودی تحصیل در جراحی زیبای و پلاستیک در ایران راحت تر است و متاسفانه بسیاری از پزشکان به جای انجام این کار در کشورهای مختلف از جمله آمریکا با پول مدرک می گیرند و دوره کوتاهی را آموزش می بینند در حالی که این مدارک مورد تایید وزارت بهداشت نیست.
نیکومرام اظهار داشت: باید قوانین بازدارنده در کشور در زمینه اعمال زیبایی و پلاستیک وجود داشته باشد و رسانه ها نقش خود را در امر سلامت مردم فراموش نکنند.
جراحان زیبایی و پلاستیک حاضر به انجام تغییرات عجیب و غریب در افراد نیستند
حمیدرضا فتحی دبیر انجمن جراحی زیبایی و پلاستیک ایران و دانشیار علوم پزشکی ایران نیز در این نشست گفت: هیچ جراح زیبایی و پلاستیک در کشور حاضر نیست افرادی را مانند سحر تبر جراحی کرده و تغییرات عجیب در ظاهرش به وجود آورد؛ زیرا این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار