جدیدترین رتبه بندی علمی منتشر شد

خبر خودرو سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴

خبرگزاری فارس: جدیدترین رتبه بندی سایمگو برای سال 2018 منتشر شده و تحلیل اعداد و ارقام آن نشان می دهد ایران در سال 2018، به مقام نخست تولیدات علمی در رشته مهندسی هوا فضا در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است.
سایمگو یکی از جدیدترین و جامع ترین نظام های رتبه بندی پژوهشی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهش محور در جهان است.
اخیراً این نظام رتبه بندی دو شاخص جدید عملکردی (نمایه تخصصی و میزان تعالی) را به 4 شاخص قبلی برای ارزیابی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها افزوده است.
در تصویر زیر صدرنشینی ایران در مهندسی هوا فضا را مشاهده می کنید:
بررسی های منتشر شده در مجله «SCImago Journal & Country Rank» نشان می دهد ایران با تعداد 486 مقاله در زمینه مهندسی هوا فضا در رتبه نخست و ترکیه با یک اختلاف چشمگیر در رتبه بعد و در مقام دوم قرار گرفته است.
بر اساس آنچه که این رتبه بندی منتشر کرده، رژیم صهیونیستی و کشورهای عربستان سعودی، مصر، عراق، امارات متحده عربی، اردن، عمان، لبنان، قطر، کویت، سرزمین اشغالی و سوریه در جایگاه های بعد از ایران و ترکیه قرار گرفته اند.
از میان 486 مقاله منتشر شده محققان ایرانی، 441 مقاله قابل استناد بوده است؛ در حالی که ترکیه به عنوان کشوری که مقام دوم را کسب کرده، در این زمینه تنها 283 مقاله تولید کرده که از این تعداد تنها 259 مقاله قابل استناد بوده است؛ همین وضعیت برای کشورهایی که بعد از ایران در جدول قرار گرفته اند نیز صدق می کند.
دانشمندان رژیم صهیونیستی با ارائه کمتر از 50 درصد مقالاتی که محققان ایرانی تولید و منتشر کرده اند، جایگاه سوم جدول را به خود اختصاص داده اند.
آمارها بیانگر آن است که محققان رژیم صهیونیستی 210 ...

سرخط اخبار