هیئت اعزامی دمشق به ژنو: هیچ مانعی در اصلاح قانون اساسی سوریه وجود ندارد

انتخاب شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۴
رئیس هیئت دولت سوریه در کمیته قانون اساسی اعلام کرد، فعالیت کمیته بررسی قانون اساسی بر اصلاحات قانون اساسی متمرکز است و هیچ مانعی در تدوین قانون اساسی جدید مشروط به اینکه حافظ اصول ملی باشد و به توافق ملت سوریه برد، وجود ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
احمد کزبری، رئیس هیئت دولت سوریه در مذاکرات ژنو در کنفرانس خبری که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز در آن حضور داشت، گفت، هیئت مورد حمایت دولت از همان ابتدای نشست ها تلاش کرد زمینه مشترکی با طرف های دیگر براساس اصول ملی بیابد که هر سوری ملی گرایی باید براساس آن عمل کند، مهمترین این اصول حفظ حاکمیت سوریه، تمامیت ارضی کشور و مبارزه با تروریسم و ادامه آن است به طوریکه این اصول پایه فعالیت کمیته نه فقط در این جلسات بلکه در طول دوره فعالیتش خواهد بود.
کزبری ادامه داد، هیئت دولت سوریه معتقد است هر سوری ملی گرایی اشغال هر وجب از خاک کشورش از سوی هر طرفی را رد می کند و همچنین تسلط هیچ کس بر منابع این کشور را نمی پذپرد و هیچ سوری ملی گرایی نیست که خواهان لغو محاصره اقتصادی یک جانبه علیه ملت سوریه در تمام زمینه های زندگی نباشد.
وی به توافق بر سر این مسائل اساسی و ریشه ای اشاره کرد که زمینه ساز مشترک برای تحقق پیشرفت عملی در فعالیت کمیته بررسی قانون اساسی هستند.
رئیس هیئت دولت سوریه تاکید کرد، دولت سوریه از همان ابتدای فعالیت کمیته پیشنهاد دستورکاری مورد توافق و مورد تصویب از سوی همه طرف ها را داد که دربرگیرنده تمام ایده ها در دستورکار اعضای کمیته گسترده قانون اساسی باشد و اینکه این ایده ها به ایده های سیاسی و قانونی و حقوقی بدل شوند و هیئت دولت دیدگاه اولیه خود را درباره این مسائل مطرح کرد و در ضمن بر مقابله با داعش و اقدامات تروریستی و تفکر افراط گرایانه و تلاش بر شروع مقابله با تروریسم در قالب طرح اصلاح قانون اساسی تاکید کرد.
کزبری به وجود توافق گسترده بر سر مساله مبارزه با تروریسم اشاره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار