شیخ «محمد الدنبوس» از شیوخ بانفوذ عشایر جنوب عراق با اشاره به دسیسه های آمریکا علیه ملت عراق گفت: آمریکایی ها بارها تلاش می کنند تا از طریق برنامه ها و طرح های رسانه ای و فکری خود به منظور ضربه زدن به مقدسات شیعیان سم پاشی کنند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، شیخ «محمد الدنبوس» دبیرکل شورای رهبران عشایر جنوب عراق در گفتگو با خبرنگار بین الملل تسنیم به سئوالات مختلف درباره عراق، مبارزه با تروریسم، حضور اشغالگران آمریکایی و روابط با جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد:
لزوم اهتمام و توجه به نسل جوان برای خنثی کردن تهاجم فرهنگی غرب
شیخ الدنبوس از تلاش ها و برنامه های گسترده آمریکا برای ضربه زدن به دین و باورها و اعتقادات جامعه عراق به ویژه جوانان سخن گفت و در این زمینه اظهار داشت: امروز آمریکا بارها و بارها تلاش می کند تا از طریق برنامه ها و طرح های رسانه ای و فکری خود به منظور ضربه زدن به مقدسات شیعیان سم پاشی کند و اکنون فرض بر این است که همه حمایت ها و پشتیبانی ها به جوانان (نسل رو به رشد) معطوف شود، زیرا این نسل بسیار مهم است و باید مورد استقبال و حمایت قرار گیرد و غرب در تلاش است تا فکر و اندیشه جوانان را کاملا کنترل کند و این همان چیزی است که اگر چشم اندازی در این زمینه متصور نباشیم بر محور مقاومت تأثیر منفی خواهد گذاشت. معتقدم که رهبر معظم انقلاب اسلامی این موضوع را تشخیص دادند و چندین بار در سخنرانی های خودشان خطاب به جوانان مقاومت به آن اشاره کرده است.
روابط ایران و عراق
این مقام عشایر جنوب درباره روابط دو کشور همسایه، عراق و جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: امروز عراق و ایران یک محور مهم در منطقه هستند. فراموش نمی کنیم که عراق با این دید به ایران نگاه می کند که ایران یک عمق استراتژیک برای عراق است و ایران نیز عراق را به عنوان یک عمق استراتژیک برای خود می داند و هر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.