یادداشتی خطاب به دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری

«آقای رییس جمهور؛ سلام!
جناب رییس!
کانگورو، حیوان ناشناخته ایست که نخستین نمونه و نسل آن، حدود دویست سال پیش در استرالیا کشف شده و جزء حیوانات کیسه دار! به حساب آمده، و وجه تسمیه او هم مشخص نیست، فقط در افسانه تأییدنشده ای در برابر نام او گفته شده کانگورو یعنی؛ «هر چه بگویی چیزی نمی فهمم!» این حیوان که در وقت تولد در حد یک لوبیا وزن و قد دارد، در مدت کوتاهی اندازه اش به حدود ٢ متر و وزن ٩٠ کیلو می رسد و در هر شکم ٤ قلو می زاید! و در هیچ جای کره زمین تاکنون جز استرالیا یافت نشده است!
آقای رییس!
خصوصیت مشترک این حیوان با برخی انسان های ازخدابرگشته یا بهتر بگویم به خدانرسیده! در همین «گنگ و خنگی» است که در جلوی نام این حیوان قرار داده اند!
جناب رییس!
از زیبندگی های انسان شایسته در این زندگی و محیط زیست دنیایی آگاهی و فهم و بیداری است که هر کس بیشتر یافته باشد، امکان قرب به حقیقت و وصال به حق را بیشتر می یابد (هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون/ آیا دانایان با جاهلان برابرند؟ سوره زمر: آیه ۹).
و آنان که در برابر حقیقت صف کشی دارند، نخستین نقصان آنها، سقوط از مراتب آگاهی است!
آقای رییس!
همه افتخار نظام و حاکمیت الهی، تدبیر و تنظیم بسته های آگاهی برای طبقات اجتماعی و افراد گوناگون است تا کسی در فقدان آگاهی و روشنایی گرفتار جهل و ظلمت نگردد، همان گونه حضرت مولایمان جناب پیامبر اعظم(ص) حین بدرقه و عزیمت سرور دو سرای، حضرت ولی الله علی(ع) هنگام سفر به یمن فرمود: «یا علی! لو هدی الله بک رجلا خیر مما طلعت علیه الشمس/ اگر به واسطه تو کسی از گمراهی نجات بیابد، فایده و خیری افزون تر از تابش خورشید-که زایشگر زندگان و زندگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار