اکوفارس: بازار آهن آلات همچون تمام بازار های داخلی کشور روزهای پر تلاطم قیمتی را تجربه می کند.

به گزارش اکوفارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، بازار آهن آلات همچون تمام بازار های داخلی کشور روزهای پر تلاطم قیمتی را تجربه می کند. چنین نوساناتی موجب شده تا پیش بینی قیمت آهن آلات سخت تر از هر زمان دیگری باشد. برای تحلیل و پیش بینی قیمت انواع محصولات آهنی در چنین شرایطی باید تمام جوانب سیاسی و اقتصادی لحظه به لحظه روز را در نظر گرفت.
شاید برای شما هم سوال باشد که سرنوشت بازار آهن در پاییز پیش رو 99 چه خواهد شد؟ با توجه به شرایط امروزی که در داخل کشور حاکم است نمیتوان پاسخ منطقی و یا قطعی به پیش بینی قیمت آهن آلات داد. علت این موضوع ریشه در چندین عامل اساسی از جمله نوسانات ارز، تورم داخلی، میزان تقاضا و عرضه دارد.
همچنین اوضاع قیمت آهن آلات در بازار جهانی با سیر افزایشی همراه بوده است. به گفته منابع خبری این امر سبب شده است که این روند در افزایش  قیمت آهن آلات  همچون قیمت تیرآهن ، قیمت میلگرد و قیمت ورق مشاهده گردد.
گزارش کوتاه از وضعیت قیمت آهن آلات بازار داخلی
قیمت تیرآهن
در سال های اخیر به خصوص در ساختمان سازی میزان تقاضا خرید تیرآهن به نسبت میلگرد کاهش یافته است و همین امر موجب شده تا سیر صعودی قیمت تیرآهن در مصاف با قیمت میلگرد در جایگاه پایین تری قرار می گیرد. اما آنچه ممکن است موجب پیش بینی افزایش قیمت آهن آلات در پاییز شود عدم عرضه مکفی برخی از محصولات تیرآهن باشد.
 با توجه به گزارش کارشناسان تهران آهن : عدم عرضه کافی سه محصول تیر۲۴و۲۷و۳۰ از برخی کارخانجات های تولید کننده مانند تیر ذوبی و افزایش تقاضا حتما شاهد تداوم التهاب قیمت تیرآهن  (به خصوص قیمت این سه محصول) در پاییز خواهیم بود.
قیمت میلگرد
 قیمت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار