ظریف: متجاوزان به یمن برای جبران شرمساری خود به دیگران تهمت می زنند

فارس نیوز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱
ظریف: متجاوزان به یمن برای جبران شرمساری خود به دیگران تهمت می زنند

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) در حاشیه پنجاه و دومین سالگرد تاسیس اتحادیه آ.سه.آن در جمع خبرنگاران عنوان کرد: آمریکا باید به تعهداتش برگردد و نشان دهد کشوری قابل اعتماد است و اگر نمی توان به آن اعتماد کرد، می شود با آن توافق کرد. 
وی افزود: الان آمریکا نشان داده که برای توافقش ارزشی قائل نیست، حتی برای امضایش ارزشی قائل نیست. امروز تصمیم می گیرد گروهی را به کاخ سفید دعوت کند و فردا جلسه را به هم می زند یا همان ها را تحریم می کند. این نشانگر سیاست غلط آمریکاست و باید این سیاست را اصلاح کنند وگرنه هر روز بیش از گذشته در دنیا منزوی می شوند.
وزیر امور خارجه درباره پاسخ ایران به اتهامات اخیر آمریکایی ها در خصوص دخالت تهران در حمله یمنی ها به تأسیسات آرامکو گفت: ما به صراحت گفتیم که آمریکا به جای اینکه دنبال فرافکنی باشد، دنبال نگاه کردن به واقعیات باشد. من احساس می کنم دولت آمریکا می خواهد واقعیات منطقه ما را به فراموشی بسپرد که الان چهار سال و نیم است مردم یمن تحت شدیدترین جنایات علیه بشریت قرار دارند. این جنایات را همه سازمان های بین المللی تأیید کردند، در یمن بچه ها و نوزادان در این چند ساله به خاطر بمباران هایی که هدف آنها بچه ها بودند کشته شدند. مردم یمن از خودشان دفاع کردند.
وی گفت: دیروز و پریروز آمریکایی ها ثابت کردند در برابر یک پالایشگاه نفت از کشته شدن بچه ها بیشتر حساسیت نشان می دهند، این نشانگر دیدگاه غلط آمریکا نسبت به مقام و شخصیت انسانی است و نیاز دارند در این دیدگاه یک تغییر اساسی ایجاد کنند
ظریف بیان کرد: ایران از ابتدا گفته راه حل ...

سرخط اخبار