دیگر رسانه ها علیرضا شجاع نوری، داریوش ارجمند، فریبرز عرب نیا، فرامرز قریبیان، فرخ نعمتی و مهدی پاکدل بازیگرانی هستند که در کارنامه خود ایفای نقش یکی از شخصیت های مهم تاریخ اسلام را تجربه کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرآنلاین، تاریخ اسلام پس از انقلاب به یکی از سوژه های مورد توجه سینماگران و فیلمسازان در سینما و تلویزیون تبدیل شد که در نتیجه آن آثار ماندگار بسیاری ساخته و پرداخته شدند. آثاری که هر کدام پس از گذشت سال ها هنوز مخاطبان خود را دارند.
بدون شک وقتی صحبت از فیلمسازی درباره تاریخ اسلام می شود، یک نام بیش از سایر کارگردانان در ذهن خطور می کند، داوود میرباقری، فیلمسازی که به واقع در این حوزه کارکشته است و خالق آثار به یاد ماندنی بسیاری است، از «امام علی» و «مسافر ری» تا «مختارنامه».
او این روزها در تدارک ساخت سریال تاریخی دیگری با محوریت یکی از یاران با وفای پیامبر به نام «سلمان فارسی» است، اما آنچه درباره این سریال این روزها حسابی جلب توجه کرده، انتخاب علیرضا شجاع نوری به عنوان بازیگر نقش سلمان است. بازیگری که چون میرباقری در ایفای نقش شخصیت های تاریخ اسلام سبقه زیادی دارد.
انتخاب شجاع نوری برای این نقش، فرصتی را فراهم کرد تا بر بازیگرانی که نقش مهم ترین شخصیت های تاریخ اسلام را ایفا کرده اند، مروری داشته باشیم.
علیرضا شجاع نوری، رکورددار بیشترین نقش ماندگار
علیرضا شجاع نوری با ایفای نقش سلمان فارسی در سریال میرباقری در بین بازیگران ایرانی رکورددار بازی در نقش شخصیت های تاریخ اسلام می شود، چرا که او پیش از این هم دو تجربه موفق دیگر داشته است که اولی زمینه شهرتش در سینما را فراهم کرد.
کمتر علاقه مند به سینمایی را می توان یافت که فیلم سینمایی «روز واقعه» ساخته شهرام اسدی را برای یک بار هم که شده ندیده باشد، فیلمی متفاوت از واقعه عاشورا که در سال ۷۳ و با اقتباس از فیلمنامه «روز واقعه» بهرام بیضایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار