به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی یحیایی بعدازظهر دوشنبه در نشست تبیینی، اطلاع رسانی و خبری در قالب نشست شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری بابیان اینکه پس از اصلاح قیمت بنزین شاهد برخی افزایش قیمت های غیرقانونی در استان بودیم، ابراز داشت: برای جلوگیری از این امر بازار استان تحت نظارت و پایش شدیدتر قرارگرفته است که باید گفت طی هشت ماهه نخست سال جاری ۳۹ هزار و ۱۸۵ مورد بازرسی صورت گرفت.
وی بابیان اینکه قیمت نان در استان سمنان هیچ افزایشی نداشته است، افزود: برای پیشگیری از افزایش قیمت ها بازرسان به صورت دو شیفت صبح و عصر از واحدهای صنفی بازدید و برای برخی از آن ها پرونده تخلف نیز تشکیل شده است.
معاون سازمان صمت استان سمنان از فعالیت ۵۲ بازرسی برای نظارت و پایش بازار سطح استان خبر داد و ابراز داشت: وجود ۳۰ هزار واحد صنفی و پنج هزار قلم کالا شاید کار را برای نظارت بر همه آن ها سخت کند اما همکاری مردم در اطلاع موارد تخلف باعث تسهیل این روند شده است.
یحیایی بابیان اینکه رصد و پایش مستمر انبارها و سردخانه های استان سمنان نیز به صورت دائم صورت می گیرد، تصریح کرد: خوشبختانه موجودی کالاهای اساسی در استان سمنان مطلوب ارزیابی می شود و مشکلی در تامین آن ها وجود ندارد.
وی افزود: مواردی نظیر عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور، گران فروشی و کم فروشی و احتکار تخلف به شمار می رود و از شهروندان تقاضا می شود هر گونه موارد تخلف را گزارش دهند تا موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد.

سرخط اخبار