قم-ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بعد از شیوع کرونا ظرفیت تولید ماسک ایران از ۲۰۰هزار ماسک در روز به بیش از ۶ میلیون ماسک ارتقا یافته است.

"حسین مدرس خیابانی" روز پنجشنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین علی رضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه در قم بیان کرد: با شیوع کرونا بسیاری از واحدهای تولیدی با تغییر خط تولید بخش زیادی از مشکلات و نیازهای کشور را برطرف کردند.
مدرس خیابانی ابراز داشت: با شیوع کرونا بخش تولید تحت تاثیر کرونا قرار نگرفت و از توقف و تعطیلی آن ها جلوگیری به عمل آمد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هم زمان با شب عید تا روزهای پایانی فروردین ماه بیش از ۳ میلیون واحد صنفی فعالیت های خود را در حالت تعطیل و نیمه فعال قرار دادند.
وی ابراز داشت: بخش پوشاک کشور با شیوع کرونا دچار صدمات جدی شد و فرصت طلایی فروش کالا از آنها سلب شد.
وی خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۶۰۰ هزار نفر از فعالان واحدهای صنفی کشور با شیوع کرونا دچار مشکلات اساسی شدند.
مدرس خیابانی تصریح کرد: از این تعداد ۹۰۰ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که به تدریج پس از اتمام فرآیند ثبت نام و شناسایی وام های در نظر گرفته شده برای آن ها پرداخت می شود.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با آغاز کرونا مرزهای کشور بسته شد و همین مساله سبب شد تا در دو ماه ابتدای سال جاری آمار صادرات کشور کاهش یابد.
وی خاطرنشان کرد: تولید کالاهای ساخت داخلی در سه ماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
رییس سازمان توسعه تجارت کشور نیز بیان داشت: کشور هر سال ۴۰ میلیارد دلار نیاز ارزی دارد که صرفا با افزایش صادرات غیرنفتی محقق می شود.
حمیدزاد بوم خاطرنشان کرد: هدف گذاری صادرات امسال کشور ۴۱ میلیارد دلار است.
وی ادامه داد: در سه ماهه دوم سال صادرات غیرنفتی کشور با رشد همراه خواهد شد./

سرخط اخبار