بهترین نمونه تئوریسین بودن مرحوم شهید صدر نظریات ایشان در رابطه با حوزه و لزوم نهادینه کردن مرجعیت است. می فرمود این طور نباشد مرجعیت یک کوشش فردی باشد و یک راه طولانی را طی کند تا در آخر عمر آیا مرجع بشود یا نشود! در رابطه با مرجعیت، «مرجعیت رشید» را مطرح کرد؛ مرجعیتی که به مسائل سیاسی و اجتماعی روز اشراف داشت و می توانست به مشکلات مردم پاسخ مقتضی بدهد.
به گزارش خبرنگار اجتهاد ، مراسم رونمایی از کتاب «حوزه و بایسته ها؛ گفتارها و نوشته های شهید آیت الله سید محمدباقر صدر درباره حوزه، روحانیت و مرجعیت» با سخنرانی آیت الله محمدعلی تسخیری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در جمع اساتید و فضلای حوزه علمیه مشهد، در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.
شاگرد برجسته علامه شهید صدر در این مراسم به تبیین خصوصیات و تئوری های علمی شهید صدر پرداخت و گفت: مرحوم شهید آیت الله صدر در علوم مختلف وارد شده و تألیفات ارزشمندی بر جای گذاشته است. ایشان در هر موضوعی که وارد می شود، تئوری ها ارائه داده است؛ تئوری می تواند یک قاعده کلی را ارائه دهد تا در موارد گوناگون انجام و تطبیق نماید.
تدریس «اقتصادنا» در دانشگاه ام القری مکه
آیت الله تسخیری در ادامه با اشاره به جایگاه کتاب «اقتصادنا» گفت: دکتر احمد محمدعلی رئیس بانک توسعه اسلامی جده -که طبق مذهب خود متعهدترین بانک اسلامی به اجرای احکام اسلامی است- به من گفت، زمانی که دانشجو بودیم وقتی کتاب «اقتصادنا» منتشر شد تحول و یک انقلابی در تصور ما به وجود آمد، حتی دانشگاه هایی که با آنان ارتباط داشتیم را تکان داد. دانشگاه ام القری مکه با اینکه تفکر وهابی دارد و برای گسترش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار