هر اهداکننده چند عضو می تواند اهدا کند؟

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۹
رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت با اینکه هر فرد اهداکننده عضو می تواند ۸ عضو بدن خود را اهدا کند، گفت: ۹۲۶ نفر در سال ۹۶ اهداء عضو کردند و این در حالی است که ما در سال گذشته ۴ هزار مرگ مغزی داشتیم.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ؛ رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت با اینکه هر فرد اهداکننده عضو می تواند ۸ عضو بدن خود را اهدا کند، گفت: ۹۲۶ نفر در سال ۹۶ اهداء عضو کردند و این در حالی است که ما در سال گذشته ۴ هزار مرگ مغزی داشتیم.
صبح دیروز با حضور سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا، مهدی شادنوش رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت همچنین جمعی از خانواده های اهداکننده عضو، رونمایی از تندیس ملی اهداء عضو در قطعه ۳۰۵ انجام گرفت.
سعید خال در این مراسم با اشاره به اهداء عضو توسط خانواده ها اظهار کرد: در این زمینه باید به سمت فرهنگسازی و ترویج فرهنگ اهداء عضو گام برداریم.
وی با اشاره به برنامه ریزی سازمان بهشت زهرا برای ارائه خدمات به خانواده های اهداکننده عضو تصریح کرد: از سال گذشته تمهیداتی برای این خانواده ها در نظر گرفته شده است و هم اینک قطعه ۳۵۰ برای این افراد پیش بینی شده است.
 رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اظهار کرد: رونمایی از این تندیس با همکاری سازمان بهشت زهرا و اداره پیوند وزارت بهداشت بوده است.
شادنوش افزود: طبق هماهنگی های صورت گرفته با سازمان بهشت زهرا ...

[ مشاهده متن کامل هر اهداکننده چند عضو می تواند اهدا کند؟ برنا نیوز ]