رئیس جمهور در ستاد هماهنگی اقتصاد گفت: مرحله دوم بسته معیشتی آخر فروردین پرداخت می شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با بیان این که «۲۳ میلیون خانوار یارانه ماهانه دریافت می کنند»، افزود: یک میلیون اعتبار در اختیار همه خانوارها قرار می گیرد و در طول ۲۴ ماه این میزان به تدریج از یارانه شان کم می شود.
وی افزود: از اردیبهشت ماه این میزان اعتباری که در اختیار خانوارهایی مشمول دریافت یارانه، قرار می گیرد در طول ۲۴ ماه به تدریج کم می شود.
روحانی با بیان این که «در این زمینه حدود ۲۵ هزار میلیارد در نظر گرفتیم که مصوب شده است»، اظهار کرد: همچنین ۵ هزار میلیارد تومان برای صندوق بیمه بیکاری قرار دادیم که این اعتبار هم تامین شده است تا به افرادی که طبق معیارها بیکار شده اند اختصاص دهیم و ۱۳ هزار میلیارد تومان هم برای کرونا اختصاص دادیم که بخشی به وزارت بهداشت بخشی به شرکتهای دانش بنیان و بخشی هم به نیازهای خود وزارت بهداشت برای تأمین مایحتاج به ویژه در بخش دانشگاهی برای مقابله با کرونا اختصاص داده می شود.
رییس جمهور تاکید کرد: کمک هایی که ستاد اجرایی فرمان امام، سپاه و ارتش و نیروهای مسلح و خیرین برای مقابله با کرونا انجام می دهند نیازمند هماهنگی دارد که در همه بخش ها این کمک ها به درستی پخش شود که در این زمینه کار به معاون اول سپرده شده است تا با این بخشها جلسه ای برگزار کند و هماهنگی ها را افزایش دهد.
روحانی افزود: خیرین هم باید به مردمی که تحت فشار قرار گرفته اند بیشتر از گذشته کمک کنند. دولت تصمیمات خوبی گرفته است برای مقابله با کرونا و در عین حال این را می دانیم که در همه کشورهایی که اوضاع اقتصادی خوبی هم دارند با مشکلاتی بعد از شیوع کرونا مواجه شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار