مردم ونزوئلا پول ملی را از مبادلات خود کنار گذاشته اند

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴
به دلیل بی ارزش شدن ارزش بولیوار ونزوئلا، مردم این کشور از دلار آمریکا و پزوی کلمبیا برای معامله استفاده می کنند.

آفتاب نیوز :
در بسیاری از شهرهای مرزی ونزوئلا با کلمبیا، اکنون معامله گران از قبول بولیوار امتناع می کنند و پزوی کلمبیا پول مورد استفاده در معاملات طرفین است. رسیدن نرخ تورم ونزوئلا به رقم باور نکردنی سه میلیون درصد باعث شده است تا اسکناس های بولیوار این کشور عملاً بی ارزش باشند.
به گزارش رویترز،   مویسس هرناندز که به عنوان نظافتچی در شهر مرزی سن آنتونیو کار می کند می گوید: حقوقم را بر حسب پزوی کلمبیا می گیرم و برای خرید به آنجا می روم چرا که در ونزوئلا همه چیز گران تر است.
دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا سال گذشته استفاده از ارزهای خارجی را مجاز اعلام کرد و این مساله به کنار گذاشته شدن بولیوار منجر شده است. اکنون در بسیاری از شهرهای ونزوئلا پزشکان، بازرگانان و فروشندگان کالا تنها دلار، پزوی کلمبیا، رئال برزیل و یا یورو را قبول می کنند و از پذیرفتن بولیوار امتناع می کنند.
در شهر ماراکایبو که دومین شهر بزرگ ونزوئلا است، بسیاری از فروشگاه های بزرگ تنها دلار قبول می کنند. مادر یک کودک ۱۴ ساله ساکن این شهر به رویترز می گوید: همه چیز به دلار فروخته می شود اما باید از کجا دلار پیدا کنیم؟ می ترسم که در آینده نتوانم غذایی برای خوردن خریداری کنم.
آن طور که سازمان ملل اعلام کرده است، بیشتر ارزهای خارجی از طریق سه میلیون مهاجری که ونزوئلا را از سال ۲۰۱۵ تاکنون ترک کرده اند به این کشور فرستاده می شود تا خانواده هایشان که در این کشور باقی مانده اند از پس تأمین حداقل هزینه های معیشتی برآیند. با این حال نرخ تورم ونزوئلا به قدری بالا است که حتی قدرت خرید دلار نیز در این کشور کاهش شدیدی یافته است به گونه ای که طبق محاسبات مؤسسه ...

[ مشاهده متن کامل مردم ونزوئلا پول ملی را از مبادلات خود کنار گذاشته اند آفتاب نیوز ]