برنامه "نقدسینما" این هفته با یک پرونده جدید و گفتگوی ویژه با موضوع سینمای دفاع مقدس روی آنتن می رود.
به گزارش ایلنا، برنامه نقد سینما با هدف بررسی و تحلیل سینمایی"آبادان ۱۱۶۰" در آستانه چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس جمعه ساعت ۲۲ تماشایی می شود.
در بخش ابتدایی نقد سینما، امیر رضا مافی به بهانه اکران فیلم سینمایی"آبادان ۱۱۶۰" میزبان آرش خوشخو "منتقد سینما" و مینو خانی "استاد دانشگاه و منتقد" است تا آن را واکاوی و تحلیل نمایند.
گفتگوی ویژه این قسمت از «نقد سینما» با حضور چهره های شناخته شده سینمای دفاع مقدس تماشایی می شود. سیدجواد هاشمی "بازیگر و کارگردان"، علیرضا اسحاقی "نویسنده و بازیگر سینمای دفاع مقدس" و روح الله برادری "تهیه کننده" در این گفتگو حضور دارند تا ضمن مرور آثار سینمای دفاع مقدس و ارزیابی آن، عملکرد و اوضاع فعلی سینمای دفاع مقدس را نیز بررسی و تشریح نمایند.
در بخش بعدی بهروز افخمی در ادامه مباحث تخصصی، به مناسبت هفته دفاع مقدس خاطرات حرفه ای و تجربیات خود را از دوران دفاع مقدس تبیین می کند و سینمای دفاع مقدس را با برخی آثار جنگی سینمای بین الملل مقایسه خواهد کرد.
گفتگو با مجتبی فرآورده "سخنگوی اتحادیه تهیه کنندگان سینما" بخشی دیگر از برنامه نقد سینما است. در این قسمت از برنامه موضوعات مرتبط با اتحادیه تهیه کنندگان و سینماگران نیز بیان خواهد شد و مخاطبان می توانند با شماره ۱۰۰۰۰۵۱۶ با ما در ارتباط باشند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار