وزیراطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن با اشاره به پیشنهاد رهبر انصارالله به عربستان برای تبادل اسرای سعودی با فلسطینی گفت که اگر عربستان با این پیشنهاد مخالفت کند، خود را در کنار رژیم اشغالگر قرار داده است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، «ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن ائتلاف سعودی را دست نشانده کاخ سفید خواند و گفت که «این ائتلاف همچنان به حملات و بمباران یمن ادامه می دهد».
وی که با شبکه المیادین گفت وگو می کرد، افزود: «دشمن علاوه بر حمله نظامی، به ما حمله ویروس کرده است و همانگونه که با سلاح و تجهیزات نظامی آنها مقابله کرده ایم، با سلاح ویروسی آنها نیز مقابله خواهیم کرد».
الشامی در ادامه به طرح و پیشنهاد رهبر انصارالله یمن درباره بازداشت فلسطینیان در عربستان اشاره کرد و گفت: «الحوثی با مطرح کردن این پیشنهاد خود، همه موانع طایفه ای که دشمنان تلاش می کنند آن را پیش روی امت اسلامی قرار دهند، کنار زد».
وی تصریح کرد: «طرح رهبر انصارالله درباره تبادل اسرای فلسطینی و سعودی، عربستان را در تنگنا قرار می دهد، چراکه هرگونه مخالفت عربستان با این طرح، نشانه قرار گرفتن این کشور در کنار رژیم اشغالگر است».
وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن افزود:« برادران ما در فلسطین، بخش جدایی ناپذیر ما هستند و حتی آماده ایم جان خود را برای آزادی فلسطین فدا کنیم».
در همین ارتباط، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در گفت وگو با شبکه الجزیره اعلام کرد که صنعاء طرح خود برای آزادی یک خلبان و افسران سعودی در ازای آزادی زندانیان حماس را به ریاض ارائه خواهد کرد.
وی همچنین در واکنش به موافقت ائتلاف سعودی با درخواست سازمان ملل برای برقرای آتش بس در یمن گفت که کاهش تنش با عربستان سعودی در سایه جنگ و محاصره ممکن نیست.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار