باران شیخی به اراک بازگشت

ایسنا پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: باران شیخی با سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشته و هر ۵ نفر آدم ربا در این پرونده دستگیر شده و در بند قانون هستند.

به گزارش ایسنا، سردار کیومرث عزیزی در حاشیه بازگشت باران شیخی به اراک در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: پس از گذشت ۳۰ ساعت از مفقود شدن باران، پلیس استان مرکزی کارآگاه خبره خود را به استان سیستان و بلوچستان اعزام کرد. انسجام و همدلی برای جستجوی باران وجود داشت و پلیس سیستان و بلوچستان و اطلاعات نیز کمک ها و اقدامات لازم را انجام دادند را پلیس بتواند در جهت پیگیری اقدامات لازم را انجام دهد.
وی یکی از اقدامات در مسیر جستجوی باران را اقدامات اطلاعاتی و شگردهای خاص پلیسی دانست و افزود: همچنین یکی دیگر از روش های جستجوی باران از طریق ریش سفیدان و معتمدان محل بود که خانواده در جریان این موضوع بودند و گام های خوبی برداشته شد و توانستیم حلقه های اطراف آدم ربا را حذف کنیم؛ به این صورت که تا زمان رسیدن به آدم رباها ۴ نفر از همدستان دستگیر شده بودند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه خانواده باران مراودات خوبی از قبل با ربایندگان داشتند، همزمان رایزنی های خوبی انجام داده و اطلاعات خوبی به پلیس منتقل کردند.
عزیزی بیان کرد: مجموعه این اقدامات باعث شد بدون پرداخت کوچک ترین باج به آدم رباها هر ۵ نفر آدم رباها را دستگیر کنیم.
وی ادامه داد: توصیه بنده این است که خانواده ها از اطفال خود به خوبی مراقبت کرده و اگر با افرادی مراودات غیرقانونی دارند سعی بر حذف مراودات داشته باشند تا دچار چنین مشکلاتی نشوند.
عزیزی اضافه کرد: هرچند پروسه بازگشت باران ۲۴ روز به طول انجامید اما فرآیند به خوبی سپری شد در حالی که ممکن بود این پروسه سالیان زیادی به طول انجامد.
فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: تعدادی از ...