مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از اجرای طرح «یک روستا یک محصول» در زنجان خبر داد و گفت: این طرح در روستاهای بدون بیکار اجرایی می شود.

امیر ارجمند امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از راه های حمایت از توسعه اقتصادی روستاها، حمایت از محصول محوری در روستا و جلب مشارکت اهالی برای گرایش به شغل مشترک به منظور کسب درآمد و ثروت بیشتر و گسترش مزیت های روستا است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان افزود: برخی ظرفیت ها و توانمندی های روستایی از جمله چاقوسازی، البسه محلی، گلیم بافی، سرمه دوزی، حصیربافی، جاجیم بافی، گیوه بافی، گلیم بافی، مسگری، سفالگری شناسایی شده و با ارائه طرح از سوی متقاضیان، حمایت های مالی لازم از آنها انجام می شود.
وی تصریح کرد: اجرای طرح یک روستا یک محصول در یک روستای شهرستان سلطانیه، 6 روستای شهرستان ایجرود، سه روستای ماهنشان، چهار روستای شهرستان زنجان، دو روستای شهرستان طارم، یک روستای شهرستان خدابنده، سه روستای شهرستان ابهر و طرح روستای بدون بیکار در 6 روستای شهرستان ایجرود، سه روستای ماهنشان، 10 روستای شهرستان طارم و یک روستای شهرستان ابهر انجام می شود.
ارجمند ادامه داد: یکی از سیاست های اصلی صندوق کارآفرینی در سال جاری توجه ویژه به تسهیلات اشتغال روستایی است که این تسهیلات از صندوق توسعه ملی پرداخت می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: در این طرح تلاش داریم افراد در سنین ۱۸ تا ۵۵ سال که می توانند در تولید نقش آفرینی کنند را شناسایی و چنانچه مهارتی داشته باشند برای آغاز کسب و کار به آن ها تسهیلات ارائه شود.
وی با بیان اینکه اجرای طرح روستای بدون بیکار و طرح یک روستا یک محصول از جمله راهبردهای دولت در سال های اخیر برای بهبود معیشت و زندگی مردم مناطق روستایی و عشایری در ...

سرخط اخبار