داعش برای حملاتی در اروپا برنامه ریزی کرده است

آفتاب نیوز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳
طبق اسنادی که از یک حافظه کامپیوتری در سوریه کشف شده، داعش برای انجام حملاتی در سراسر اروپا برنامه ریزی کرده است.

آفتاب نیوز :
این اطلاعات از یک حافظه کامپیوتری به دست آمده اند که اعضای داعش اوایل سال جاری میلادی و هنگام فرار از آخرین منطقه تحت کنترل خود در سوریه آن را جا گذاشته اند.
به نظر می رسد این برنامه ریزی ها از حمله چهار سال گذشته داعش در پاریس الهام گرفته شده باشند که طی آن ۱۳۰ نفر جان خود را از دست دادند.
دو سال پس از این حمله تروریستی، داعش در منهتن حمله ای دیگر صورت داد که منجر به کشته شدن هشت تن شد.
به گزارش روزنامه دیلی میل، حالا داعش در حال برنامه ریزی برای تکرار این حملات هولناک در موجی جدید در سراسر اروپا است که حمله با شبکه قطارهای تندروی آلمان و یک خط لوله نفت در سوییس را شامل می شود.
این اسناد که از سوی روزنامه "ساندی تایمز" مشاهده شده همچنین شامل نامه ای به ابوبکر بغدادی، رهبر داعش است که شش فرمانده داعشی آن را امضا کرده اند.
این مساله نشان می دهد که این گروه تروریستی حتی با وجود از دست دادن مناطق تحت کنترل خود هنوز شبکه ای بین المللی دارد که از آن برای انتقال نیروهای خود در مرزهای مختلف و تامین مالی عملیاتش استفاده می کند.
این عملیات برنامه ریزی شده، سرقت بانک، قتل، هک کامپیوتری و حمله توسط خودرو را شامل می شوند.
این اسناد همچنین جزییات عملیات خارجی داعش را از سوی یکی از اعضای این گروه به نام ابوخباب المهاجر که کنترل دو تیم تروریستی در آلمان و یک تیم تروریستی در روسیه را در دست دارد، نشان می دهد.
این حملات بر سرقت پول برای تامین هزینه های این گروه تروریستی تمرکز دارند.
در نامه مذکور آمده است: پس از کشتن سرمایه داران کافر، هک بانک ها از طریق حساب های بانکی، سرقت از بانک یا سرقت از اماکنی که از پیش بررسی شده ...