سی ان ان: ممکن است پامپئو همزمان وظایف بولتون را هم بر عهده بگیرد

فارس نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷
برخی منابع نزدیک به دولت ترامپ اعلام کرده اند که کاخ سفید در صدد است با کنار رفتن بولتون، وظایف مشاور امنیت ملی آمریکا را برعهده وزیر خارجه این کشور قرار دهد و از این طریق قدرت زیادی در اختیار پامپئو قرار گیرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع آگاه در دولت ترامپ هشدار داده اند که در پی کناره گیری «جان بولتون»، کاخ سفید احتمالاً در صدد است وظایف مشاور امنیت ملی را برعهده «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا قرار دهد و از این طریق قدرت زیادی در اختیار مدیر سابق «سیا» قرار دهد.
منابع آگاه دولت ترامپ روز گذشته (چهارشنبه) به شبکه «سی ان ان» در این خصوص اعلام کردند، پامپئو در جایگاه کنونی خود به عنوان وزیر خارجه آمریکا ادامه فعالیت خواهد داد اما مسئولیت های بولتون را نیز برعهده می گیرد.
این منابع آگاه ادامه دادند که چنین اقدامی احتمالاً، پامپئو را بسیار قدرتمند خواهد کرد و این دیپلمات آمریکایی، دومین فرد در تاریخ آمریکا می شود که به طور همزمان دو جایگاه را در اختیار خواهد داشت.
اولین فردی که در تاریخ آمریکا به طور همزمان دو سمت را برعهده داشت، «هنری کیسینجر» بود که در دوران ریاست جمهوری «ریچارد نیکسون» در دهه 1970 قدرت بیشماری داشت و در آن برهه از زمان سیاست خارجی آمریکا را شکل داد.
منابع آگاه تصریح کردند، حتی اگر پامپئو به طور دائم برای پر کردن جای بولتون منصوب نشود، به طور موقت، تا تعیین جانشین برای بولتون، مسئولیت وظایف این مشاور ابرجنگ طلب کاخ سفید را برعهده خواهد گرفت.
روز سه شنبه هفته جاری، ترامپ با انتشار یک پیام توییتری، بولتون را از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید برکنار کرد و مدعی شد که اختلافات زیادی با او داشته است.
پس از آن گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه احتمالاً «چارلز کوپرمن» معاون بولتون، به طور موقت مسئولیت مشاور امنیت ملی کاخ سفید را برعهده می گیرد.
طبق این گزارش، از طرف دیگر، پامپئو بدون آنکه توضیحی ...

سرخط اخبار