سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش ۵ روزه باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در ۱۳ استان از کاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دما در برخی مناطق کشور خبر داد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و برخی مناطق تهران به ویژه شرق استان رگبار باران گاهی رهمراه با رعدوبرق و وزش باد شدید و در اردبیل و ارتفاعات کرمان رگبار پراکنده پیش بینی شده است.
فردا در دامنه ها و ارتفاعات جنوبی البرز مرکزی در استان های البرز، تهران و سمنان، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی، بخش های مرکزی کرمان، غرب و جنوب اصفهان، غرب یزد، شمال و جنوب شرق فارس و شمال هرمزگان رشد ابر و در ساعات بعدازظهر رگبار، رعدوبرق و در برخی مناطق وزش باد شدید پیش بینی می شود.
روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات غرب و جنوب غرب کشور و روز چهارشنبه در ارتفاعات کرمان بارش های پراکنده پیش بینی می شود. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی جمعه آینده بارندگی ها در شمال غرب کشور متمرکز خواهد بود.
طی امروز و فردا دمای هوا در بیشتر مناطق کشور کاهش می یابد و بیشترین کاهش دما بین 6 تا 10 درجه در شمال شرق، شرق و مرکز کشور، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز از جمله تهران روی خواهد داد. همچنین امروز وزش باد در سواحل دریای خزر شدت یافته و این منطقه مواج خواهد شد. امروز همچنین در دامنه های جنوبی البرز مرکزی واقع در استان های سمنان، تهران، البرز، قزوین، اصفهان، قم و نیمه شرقی کشور و فردا در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش بینی شده است.
هشدار هواشناسی به کشاورزان 15 استان
هشدار وقوع سیل و سرمازدگی محصولات کشاورزی

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار