مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از آغاز طرح برق امید ویژه مشترکین برق خانگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، «هاجر عبدی»  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این طرح مشترکینی که کمتر از الگوی تعیین شده در هر ماه برق مصرف کنند، در دسته مشترکین کم مصرف قرار می گیرند و قبض برق آنها از این ماه رایگان می شود.
وی ادامه داد: هزینه های برق مصرفی در استان هرمزگان شامل دو تعرفه تابستان و زمستان می شود که تعرفه تابستان از ابتدای فروردین تا پایان آذر و تعرفه زمستان از ابتدای دی ماه تا پایان اسفند محاسبه می شود. مشترکینی که در تعرفه تابستان در هر ماه کمتر از ۴۰۰ کیلووات و در تعرفه زمستان کمتر از ۸۰ کیلووات برق مصرف کنند در رده مشترکان کم مصرف قرار می گیرند و قبض برق آنها بصورت رایگان محاسبه می شود.
وی اظهار داشت :شرکت توزیع نیروی برق درحال حاضر ۷۱۵ هزار مشترک دارد که از این میزان ۵۷۳ هزار مشترک معادل ۸۲ درصد را مشترکین خانگی شامل می شود.طبق آخرین محاسبه مصرف برق مشترکین، حدود ۲۰ درصد مشترکین خانگی شامل مشترکین کم مصرف هستند که هزینه برق آنها از این ماه رایگان محاسبه می شود.
عبدی در پایان گفت: هدف از اجرای این طرح اصلاح الگوی مصرف برق مشترکین خانگی و آموزش مشترکین پرمصرف جهت قرار گرفتن در گروههای مشترکین خوش مصرف و در نهایت کم مصرف میباشد. وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها مربوط به کولر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و آبگرمکن است . درصورتی که مشترکین اینگونه وسایل را به طور منظم سرویس و همواره در بهترین حالت از آنها نگهداری و در نحوه و زمان استفاده از انها دقت نمایند می توانند مصرف برق خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. ضمن اینکه استفاده از نور طبیعی درطول روز و همچنین استفاده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار