وزیر خارجه ایران در مصاحبه ای با یک رسانه هندی که متن آن پنجشنبه منتشر شده خواستار اتحاد ایران، روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با گروه تروریستی داعش شده است.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران امروز (پنجشنبه) در مصاحبه ای با یک رسانه هندی، تغییر پایگاه گروه تروریستی داعش به افغانستان را تهدید مشترک علیه ایران و هند دانسته است.
ظریف در مصاحبه ای اختصاصی با تلویزیون «ایندیا تودی» گفته که گروه تروریستی داعش علیه هند، پاکستان، روسیه و حتی چین تهدید مشترک به شمار می رود. وزیر خارجه ایران گفته این کشور ها باید برای مقابله با تهدید این گروه تروریستی با هم متحد شوند.
متن مصاحبه آقای ظریف امروز پنجشنبه روی وب سایت شبکه تلویزیونی «ایندیا تودی» قرار گرفته است.
وزیر خارجه ایران گفت: «احیای داعش عامل نگرانی مشترک بین هند، ایران و پاکستان است. این گروه تروریستی در حال انتقال پایگاه های خود از سوریه و عراق به افغانستان است. در داخل افغانستان مناطقی وجود دارند که عامل نگرانی برای همه است. فقط یک کشور با این تهدید روبرو نیست، بلکه این تهدیدی برای کل منطقه است.»
ظریف در ادامه تصریح کرد گزارش هایی وجود دارند که نشان می دهند گروه تروریستی داعش در حال انجام عملیات هایی در تاجیکستان و ازبکستان از پایگاه ها خود در افغانستان است.
کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان در بیانیه ای روز ۱۵ آبان ماه گروه تروریستی داعش را عامل حمله مسلحانه به یکی از پاسگاه مرزی این کشور معرفی کرد.
ساعت ۰۳:۲۳ بامداد روز ۱۵ آبان ماه به وقت محلی یک گروه مسلح به پاسگاه مرزی شماره ۴ عشق آباد واحد مرزبانی سلطان آباد تاجیکستان حمله و ۵ قبضه سلاح تصرف کرد.
وزیر خارجه ایران اضافه کرد: «این ها اتفاقاتی جدی هستند. ما معمولاً با دوستانمان در هند درباره نقل مکان داعش و تهدید های ناشی از این مسئله در تعامل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار