جشنواره فیلم کودکان و نوجوان اصفهان، امسال در زیر سایه همه گیری کرونا در حالی افتتاح شد که بسیاری از کودکان این شهر، از روی بالکن خانه های خود، به تماشای این مراسم نشستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، سی وسومین جشنواره فیلم کودکان و نوجوان اصفهان، با برپایی یک مراسم افتتاحیه محدود، شامگاه امروز (یک شنبه ۲۷ مهر) آغاز شد.
این مراسم در فضای باز فرهنگسرای منطقه ۱۳ اصفهان به یاد سردار حاج قاسم سلیمانی در حالی برگزار شد که گروهی از مردم اصفهان در ساختمان های مشرف به فضای برپایی افتتاحیه، از بالکن منازل خود، این مراسم را تماشا کردند.
دکتر قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان، نخستین سخنران این مراسم بود که گفت: «امیدوارم جشنواره سی و سوم در شهر سی و سه پل، شعار خود را «هر خانه یک سینما و هر کودک یک داور» تحقق بخشد. در این شرایط سخت، کودکان و نوجوانان بیشترین زمان خود را در فضای مجازی می گذرانند و ما باید از این فرصت استفاده کنیم و به وسیله سینما، هر خانه، یک پایگاه فرهنگی شود و کودکان و نوجوانان با فیلم هایی که در جشنواره تولید شده و از طریق فضای مجازی نمایش داده می شود، فیلم ها را ببینند و داوری کنند.»
او افزود: «پیام جشنواره این است که زندگی جاری است. خوشحالیم امسال بیش از صد فیلم به خانه ها راه پیدا می کند و بیشتر خوشحالیم که فیلم ها به مناطق کم برخوردار هم می روند.»
در ادامه این مراسم، عمو مسعود و گروه آبنباتی روی صحنه آمدند و عروسک هایی با تن پوش های خاص، به اجرای برنامه پرداختند. تاکید به داوری بچه ها، رای دادن آن ها به فیلم ها، تماشای فیلم ها و تاکید بر شعار جشنواره «هر خانه یک سینماست، هر کودک یک داور» است، از مضامین آهنگی بود که عمو مسعود اجرا کرد.
این مجری و هنرمند اصفهانی، سپس به کودکانی که از طریق پنجره ها در حال تماشای مراسم افتتاحیه جشنواره بودند، سلام کرد و از آن ها خواست خودشان و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار