شرکت تولید لوازم ورزشی پومای آلمان و شرکت فورد آمریکا هم امروز اعلام کرد که به تحریم تبلیغات در فیس بوک پیوسته است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، از چند روز پیش کمپینی به راه افتاده که در قالب آن از شرکت های بزرگ آمریکایی و اروپایی خواسته شده است تا به دلیل وجود محتواهای نژاد پرستانه، خشونت گرا وتبعیض آمیز در فیس بوک تبلیغات در این شبکه اجتماعی را متوقف کنند.
تاکنون صدها شرکت به این کمپین پیوسته وحتی پپسی هم در این کمپین تبلیغات در فیس بوک را تحریم کرده اند.
امروز هم شرکت تولید لوازم ورزشی پومای آلمان هم از برنامه خود برای متوقف کردن تبلیغ محصولات خود در فیس بوک و اینستاگرام خبر داد.
این شرکت گفته است تبلیغات خود را در ماه جولای در این دو شبکه اجتماعی متوقف کرده تا مقامات فیس بوک را بر آن دارد که محتواهای نامناسب و نژاد پرستانه خود در فیس بوک را حذف کنند.
مقامات کمپین تحریم فیس بوک بر این باورند که این شرکت به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان در زمینه متوقف کردن انتشار محتواهای نژاد پرستانه، خشونت گرایانه و تبعیض آمیز به اندازه کافی تلاش نکرده است.
*شرکت های آمریکایی هم تبلیغات در فیس بوک را تحریم کردند
رویترز هم نوشت شرکت خودروسازی فورد آمریکا اعلام کرده که این شرکت برای ماه جولای تبلیغات در بستر فیس بوک را تحریم می کند.
به گزارش اسپوتنیک شرکت مایکروسافت آمریکا هم تبلیغات در بستر فیس بوک و اینستاگرام را به حالت تعلیق درآورده است.
این دو شرکت دلیل توقف تبلیغ در بستر فیس بوک و اینستاگرام را عدم حذف محتواهای خشونت گرایانه، نژادپرستانه و تبعیض آمیز توسط شرکت گوگل در فضای مجازی عنوان کرده اند.
این شرکت در ماه می هم به خاطر وجود محتواهای نامناسب تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام را متوقف کرده بود.
شرکت ...

عناوین مهم خبری