افزایش ۱۰ درصدی پرداخت زکات در گلستان؛ ۸۵ درصد مبالغ صرف کمک به محرومان می شود

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳
مدیرکل کمیته امداد گلستان با اشاره به جمع آوری ۵۷ میلیارد تومان زکات در استان گفت: گلستان رتبه نخست جمع آوری زکات را در کشور دارد و پیش بینی می کنیم امسال مبلغ زکات جمع آوری شده نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، اسکندر اسکندری ظهر امروز در گردهمایی مسئولان حوزه های نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی و مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه 4 کشور شامل استان های گلستان، سمنان، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی اظهارداشت: گلستان همواره در پرداخت و جمع آوری زکات از استان های برتر کشور است.
وی یادآور شد: سال گذشته 57 میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شد و گلستان رتبه نخست کشور را در این زمینه کسب کرد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بیان داشت: با توجه به آمار جهادکشاورزی استان 355 هزار هکتار گندم و 75 هزار هکتار جو در استان کشت شده که این محصولات در حال برداشت است.
وی خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که امسال مبلغ زکات جمع آوری شده در استان نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته باشد.
161 میلیارد ریال زکات فطره و کفارات در فارس جمع آوری شد
بیش از 7 میلیارد ریال زکات فطره در استان سمنان جمع آوری شد
11 میلیارد ریال زکات فطره توسط خیران اردبیلی پرداخت شد
اسکندری گفت: بیش از پنج هزار نفر در استان جزو عاملان و مبلغان زکات هستند و فعالیت خود را آغاز کرده اند.
وی با بیان اینکه زکات جمع آوری شده در همان استان هزینه خواهد شد، افزود: بخشی از زکاتی که در استان جمع آوری می شود صرف کارهای عمرانی و بخش زیادی از آن صرف اقدامات محرومیت زدایی از جمله تعمیر و تهیه مسکن، کمک معیشتی، تأمین جهیزیه و غیره خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گفت: سال گذشته از مجموع زکات جمع آوری شده در استان 85 درصد آن معادل 45 میلیارد تومان برای رفع نیازهای محرومان و 15 درصد دیگر آن ...

سرخط اخبار