وقتی بخاری را خاموش کرد...

مشرق نیوز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
شبی شام خدمت رهبر انقلاب بودیم و وقتی ظرف خورشت را جلوی ایشان گذاشتند، گفتند این را ببرید.گوشت کیلویی صدهزار تومان شده است و من نمی توانم از آن بخورم.

به گزارش مشرق ، «محمد صرفی» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:
«کشتیم که کشتیم، دیه اش را می دهیم!» این جمله تکان دهنده و عجیب، پاسخ یکی از پورشه سواران کورس شبانه و مرگبار در اصفهان است که منجر به فوت جوانی پرایدسوار شد. این ماجرای تاریک نشان داد، نوکیسه های اشرافی فقط سفره مردم را غارت نمی کنند و در وقاحت و رذالت به جایی می رسند که حتی جان مردم نیز برای آنان فاقد اهمیت است. حساب بانکی شان آن قدر صفر دارد که بتوانند با خیال راحت کسی را بکشند و بر سر پلیس هم فریاد بکشند و طلبکار باشند. ماجرای اصفهان، تازه ترین مولود اختاپوس اشرافیت است. اشرافیتی که نشانه ها و عوارض آن هرازگاهی به کریه ترین شکل ممکن خود را بروز می دهد و بوی تعفن آن شامه انسانیت را آزار می دهد.
بیشتر بخوانید:
این روزها از تحریم زیاد گفته و شنیده می شود. تحریم های اقتصادی که دشمن با هدف به زانو درآوردن ملت ایران طراحی و اجرا کرده است. اما آیا مشکلاتی که امروز جامعه با آن دست و پنجه نرم می کند، همگی ناشی از تحریم و فشار دشمن است؟ بدون شک پاسخ منفی است و عوامل متعددی در این وضعیت سهیم هستند. از ضعف های مدیریتی گرفته تا دردهای مزمن اقتصادی و … اما سهم عوامل فرهنگی در این میدان کجاست و چقدر به آن فکر کرده ایم؟
بگذارید سوال را واضح تر مطرح کنیم؛ تحریم آسیب بیشتری به جامعه وارد می کند یا خوی اشرافی گری؟ شاید مخاطب در ابتدای مواجه شدن با این پرسش لبخندی بر لب آورده و بگوید جامعه ای که درگیر مشکلات اقتصادی و قیمت سرسام آور اقلام خوراکی است، چه نسبتی با تجمل گرایی و اشرافیت دارد؟! اما واقعیت آن است که پدیده شوم تجمل گرایی، پیچیده تر و مخرب تر از آن است که در ...

سرخط اخبار