به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مسابقه خلاصه نویسی کتاب «تماشاگه راز» تألیف استاد شهید مرتضی مطهری در شهرستان دورود برگزار می شود.

بهروز توحیدیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود در گفت وگو با ایکنا از لرستان از برگزاری مسابقه خلاصه نویسی «تماشاگه راز» تألیف استاد شهید مرتضی مطهری خبر داد و گفت: این مسابقه فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب به ویژه در ایام کرونا که بر لزوم در خانه ماندن تأکید می شود، و همچنین گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان دورود در حال برگزاری است.
وی افزود: علاقه مندان به شرکت در این مسابقه فرهنگی و کتابخوانی می توانند با مطالعه کتاب مذکور که در فضای مجازی نیز قابل دسترسی است، یک خلاصه از کتاب را حداکثر در 300 کلمه خلاصه نویسی کرده و آن را به ایمیل doroud.farhang.gov.gmih.com ارسال کنند.
توحیدیان دیدار فعالان عرصه کتاب و جمعی از نویسندگان با امام جمعه شهرستان دورود، توزیع کتاب در مناطق محروم شهرستان دورود، دیدار با کتاب فروشان سطح شهر را از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در دورود برشمرد و ادامه داد: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی می طلبد در راستای تروج و تشویق مردم به ویژه نسل نوجوان و جوان و حتی کودکان به مطالعه کتاب تلاش داشته باشیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود در ادامه به شیوع کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: متأسفانه شیوع و همه گیری این بیماری باعث شد برای اجرای برنامه های فرهنگ و هنری با مشکل مواجه باشیم چراکه حفظ سلامتی مردم در اولویت همه فعالیت ها بود که در این راستا برنامه ها در بستر فضای مجازی برگزار کردیم.
وی اضافه کرد: برگزاری چندین برنامه و جشنواره فرهنگی و هنری در سال جاری پیش بینی شده و چنانچه نتوانیم این جشنواره ها را به دلیل تصمیمات ستاد ملی مبارزه با ویروس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار